Euroopa kõige sõbralikuma teenindusega lennujaam on Kopenhaagen

Euroopa üks suurimaid reisiteenuste (lennupiletid, hotellid, autorent) otsimootoreid Skyscanner palus rohkem kui 500. reisijal anda hinnang Euroopa ja Ühendkuningriikide lennuväljade personali sõbralikkusele. Vaatluse all olid reisijate kogemused alates lennule registreerimisest check-in lauas, läbides turvaväravaid ning lõpetades poodides ja restoranides. Küsitlus näitas, et sõltumata lennuväljast anti kõige madalamaid hinnanguid check-in töötajatele, rahulolu teenindusega hakkas kasvama pärast seda, kui oldi turvaväravatest läbi. Kõrgeimaid rahulolupunkte jagatigi restoranide ja poodide personalile.

Skyscanneri küsitluses said kõige madalamaid hinnanguid eelkõige suured lennujaamad. Näiteks kõige vähem reisijasõbralikuks peetav Pariisi Charles De Gaulle’i lennujaam teenindab aastas ligi 61 miljonit reisijat, Londoni Heathrow lennujaam ligi 70 miljonit reisijat. Kõige rohkem kurtsid Scyscannery küsitluses osalenud töötajate võimetuse üle vastata isegi kõige lihtsamatele küsimustele ning lõputute sabade ja ebaviisaka kohtlemise üle turvakontrollis.

Samas ei saa öelda, et ebasõbralik teenindus oleks kinni üksnes lennujaama suurusest. Viie kõige sõbralikuma lennujaama hulka jõudnud Amsterdam, Barcelona ja Frankfurt on reisijate arvu poolest vastavalt Euroopa 4., 9. ja 3 lennujaam. Euroopa kõige sõbralikuma personaliga lennujaamaks nimetati Kopenhaageni lennujaama, Stockholmi lennujaam oli pingereas kolmas.

Euroopa 5 kõige ebasõbralikumat lennujaama:

1. Pariis 4.86 2. Moskva 5.03 3. Istanbul 5.91 4. London Heathrow 5.94 5. Madriid 6.01

Euroopa 5 kõige sõbralikumat lennujaama:

1. Kopenhaagen 7.08 2. Amsterdam 6.92 3. Stockholm 6.68 4. Barcelona 6.46 5. Frankfurt 6.21

Ühendkuningriikide kõige jämedam teenindus valitseb Londoni lennujaamades – esinelikus (või tuleks öelda taganelikus?) olid esindatud kõik Londoni lennujaamad, v.a. London City. Kõige sõbralikuma personali leiab Edinburghi, Newcastle’i ja Manchesteri lennujaamast.

UK 5 kõige ebasõbralikumat lennujaama:

1. Luton 5.76 2. Stansted 5.89 3. Heathrow 5.94 4. Gatwick 6.26 5. Birmingham 6.39

UK 5 kõige sõbralikumat lennujaama

1. Edinburgh 7.41 2. Newcastle 7.34 3. Manchester 6.87 4. Belfast Int. 6.83 5. Belfast City 6.78

Tallinna lennujaama antud küsitluses eraldi välja toodud pole, kuid Tallinna check-in on enamasti alati viisakas ja sõbralik. Küll aga ei meenu, et turvaväravatest vasakule jääva kohviku personal oleks kunagi välja näidanud midagi naeratamise taolist.

Allikas: Skyscanner.net