Ilmus matkaajakirja GO Discover esimene number

[[img 13786]]Äsja nägi trükivalgust uue reisi- ja matkaajakirja GO Discover esimene number. Prooviks uut üllitist arvustada. Mis seal salata, ajakiri sisaldab ka ühe minu kirjatöö. Siiski, Tripi seltskonnast pole ma teps mitte ainus, kes seal sõna võtab.

Mida uuest ajakirjast leiab?

Leiab üllatavalt eriilmelisi kirjatükke. Mis mulle hirmsasti meeldib, on maailma kaart kohe ajakirja alguses, kus noolte ja piltidega kenasti viidatud kõik kohad, millest juttu tehakse. Wanderlusti lugejatele kindlasti tuttav, aga tore, et hea idee on kasutusele võetud. Siis uudised, mis võiks ehk natuke suuremale ringile suunatud olla. Lisaväärtust pakuvad internetilingid.

Praktilised nõuanded ja lihtsalt mõnusat lugemist
Praktiline pool on esindatud päris mitme nurga pealt. Matkale asutajad leiavad seljakottide testi, ülevaate reisijuhtidest, pildistamisnõuandeid. National Geographicu hõngu pakuvad Rain Tamme pildid gorilladest. Asjaliku Etioopia reisipäeviku kõrval on ka Eestimaa kenasti esindatud.
Mida ei leia?


Jumal tänatud, mingeid sharmelsheike ja teisi massturismi sihtpunkte GO Discoverist ei leia. Reklaamitulude seisukohast julge samm, au tegijatele! Kahtlus muidugi jääb, kaua sellist liini suudetakse hoida, aga loodame parimat. Samuti puuduvad unistuste reiside reklaamid.

Üldmulje
GO Discover on ajakiri, kus on tunda tegijate fiilingut oma tööst. Pean tunnistama, et see on ilmselt ka esimene eestikeelne reisiajakiri, mille olen algusest lõpuni läbi lugenud. Igatahes teretulnud värskendus ajakirjade kõrval, mille eksistentsi ainus eesmärk tundub olema reklaamiandjate raha kokku korjata.
Kellele?


Ajakirja sihtgrupiks on seltskond, kellel on endal pea otsas, s.t. kes ei pea igat tehtavat sammu kindlasti giidiga kooskõlastama - mägimatkajast muidu reisihuviliseni. GO Discover maksab 39 krooni ja ilmub neli kord aastas.
Link: www.godiscover.ee