Islandil uus lennufirma - WOW air

Selle suve tõeline hittkoht vähemasti hindade poolest näib olema Island. Kui mõnda aega näis, et parimaid hindu pakub easyJet algusega Londonist (Luton), siis nüüd on islandlased lagedale tulnud oma odavlennuliiniga.

Alates 1. juunist 2012 alustab Reykjaviki ja 12 Euroopa sihtpunkti vahel lende WOW air. Reykjavikist lennatakse järgmistesse linnadesse: Alicante, Basel, Berliin, Köln, Kopenhaagen, Kaunas, Krakow, London (Stansted), Lyon, Pariis, Stuttgart, Varssavi ja Zürich. Kopenhaagenist ja Londonist leidis juunis edasi-tagasi reisi Reykjavikki hinnaga 161 eurot. Võrdluse mõttes sai vaadatud ka easyjeti hindu. Odavaimad hinnad samal ajal algavad samuti 161 eurost, kuid oluline nüanss on siin see, et kui WOW airi hinnad sisaldavad ühte ühikut äraantavat pagasit (kuni 20 kg), siis easyJetil tuleb pagasi eest juurde maksta. Ja sel juhul kujuneb easyJeti piletihinnaks juba 195 eurot.

Kellele Island huvi pakub, võiks piletid võimalikult kiiresti ära osta, sest väga kauaks avamishindu ilmselt ei jätku. Uue lennufirma koduleht on wowair.com.