Jalgpalli EM on Poolas hotellide hindu tõstnud kuni 1353%

Poola on üldiselt selline riik, kus öömaja leiab suhteliselt taskukohase hinnaga. Näiteks Varssavis saab 100. euro eest juba valida, missugusse 5-tärni hotelli minna. Aga juunis, kui Poolas (ja Ukrainas) toimuvad Euroopa jalgpalli meistrivõistluste pallilahingud, võib vähemalt Varssavi, Wroclawi, Gdanski ja Poznani hotelle broneerima asudes odavatest hindadest ainult unistada.

CheapHotels.org äsja avaldatud uuringu kohaselt on jalgpalli EM-i ajal vabu hotellitube veel saadaval, küll aga maksab majutus märgatavalt rohkem võrreldes tavapäraste hindadega. Keskmiselt on hotelliomanikud hinda tõstnud 500%, kuid mõnedes majutusasutustes on hotellitoa hind tõusnud 1000% või rohkemgi.

Näiteks Varssavist väljas asuv hotell Pulanska tõstis Poola-Kreeka matši toimumise päeval 8-9 juunil hinda 1002%. Siis maksab öö selles hotellis 530 eurot. Ka teistes jalgpalli EM-i võõrustavates linnades on olukord üsna samasugune. Wroclawis tõusis Poola-Tšehhi mängu päeval hotellitoa maksumus kahetärni hotellis Polinia 442. euro peale, saavutades niimoodi hinnatõusuks 1086%. 10. juunil pakutakse Poznani vanalinna hostelis (jah, hostelis!) Explorer kahest tuba ühiskasutatava vannitoaga 438. euro eest, mis teeb hinnatõusuks 1117%.

Suurima hinnatõusu auhind läheb aga Gdanski 4-tärni hotellile Kobza Haus. 10. juunil, kui Hispaania mängib Itaaliaga, on kahese superior ruumi hind tavapäraselt 79. eurolt lennanud 1148. eurole. See teeb hinnatõusuks 1353%.

Tõsistel vutifännidel on siiski võimalik pea kõikide Poolas peetavate mängude ajal leida majutust orienteeruvalt 200. euro eest 2- või 3-tärnihotellis. Erandiks on Gdanskis toimuvad Hispaania-Itaalia ja Hispaania-Iirimaa mängud, kui odavaima kahetoalise hotellitoa eest küsitakse vastavalt 460 ja 345 eurot.