Kaks uut reisiajakirja

[[img 13005]]Alates käesoleva aasta suvest on Eestis saadaval kaks uut reisiajakirja.
Ajakiri Wanderlust on mõeldud iseseisvale, mõtlevale ja huvidega reisijale. Ekstreemsusi nagu jääraudadega mägironimist siit ei leia, küll aga nn soft-adventure teemasid. Igas numbris on artikkel mõnest maailma avastamata nurgakesest või siis lähenetakse mõnele hästituntud turismisihtkohale uue nurga alt. Põhiliselt keskendutakse kohalikule kultuurile, kuid artiklid on kirjutatud reisikirja vormis ning iga sihtkoha juures on ülevaade reisisihi põhifaktidest (nii riigi kohta üldiselt kui nt hinnataseme kohta, kuidas kõige odavamalt sihtkohta jõuda jne), reisinõuanded ning kvaliteetne fotomaterjal. Võrdse põhjalikkusega tuuakse lugejani ülevaade nii Slovakkiast kui Uus-Meremaalt. Uudisterubriigist leiab teavet uute odavlennuliinide või mõne informatiivse reisiportaali avamisest. Wanderlustis reklaamivad ennast UK parimad alternatiivreiside pakkujad, kelle pakette võib edukalt kasutada allikana oma järgmise reisiruutingu kujundamisel. Wanderlust jõuab lettidele lähipäevil, ilmub 8 korda aastas ja maksab 115 krooni. Otsi Tallinnas näiteks Stockmannist, Viru keskuse R-kioskist ja Norde Centrumist.
Venekeelne National Geographic Traveler on välja antud Venemaal ning vene autorite poolt, seega läheneb ta reisiteemadele nn. slaaviliku entusiasmiga. Teemad varieeruvad Amazonase dzunglijõgedel parvetamisest avamerepurjetamiseni, Buenos Airese korrapärast ja absurdsusest kuni külaskäikudeni Aafrika pärismaalaste juurde. Fotomaterjali on palju ja see vastab täiesti NG standarditele, reklaami on suht vähe. Konkreetseid soovitusi nt öömajaks siit ei leia, küll aga emotsionaalseid reisimuljeid. NG Traveler on Tallinnas müügil nt. Apollo Raamatumajas, Viru Rahvaraamatus, kesklinna R-kioskites ja maksab 49 krooni.
Müügikohad üle Eesti leiad www.lehepunkt.ee. Selle aastanumbri sees peaks Eesti lettidele jõudma ka inglisekeelsed National Geographic Adventure ning NG Specials.