Kempinski avab Vilniuses viietärni-hotelli

Luksuslik Kempinski hotellikett on teatanud, et septebris avatakse Leedu pealinnas Vilniuses esimene Kempinski viietärni-hotell Baltimaades.

Vilniuse südalinnas asuv hotell on juba kuulsust kogunud sellega, et selle avamist on korduvalt edasi lükatud. Kempinski hotelli asuti ehitama 2005. aasta lõpus ning esialgsed plaanid nägid ette hotelli avamise aastal 2009. Seoses majanduskriisi ja korraliku lennuühenduse puudumise tõttu lükati hotelli avamist korduvalt edasi. Nüüd on hotell, ametliku ingliskeelse nimetusega Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius, lõpuks avamiseks valmis ja 5. septembril 2012 peaks uksed olema avatud.

Hinnanguliselt läks suurepärases asukohas Vilniuse Katedraali väljakul, endises Telegraafi hoones asuv 96-toaline hotell maksma vähemalt 40 miljonit eurot. Külastajaid loodetakse näha eelkõige Skandinaaviast, Saksamaalt ja Suurbritanniast. Kindlasti aitab 2013. aastal hotelli täituvust tagada ka Leedu roll Euroopa Liidu eesistujamaana järgmise aasta teises pooles.

Hotelli kahese standardtoa hind algab 208. eurost, avamisejärgne soodushind on 190. eurot. Öö presidendisviidis kergendab rahakotti 2400 eurot (avamishind 1500 eurot).

  1. a. asutatud Kempinski on üks Euroopa vanimaid luksushotellide kette. Kokku on Kempiskil 73 hoteli 31 riigis.