Kus asub maailma väikseim hotell?

Kui hakata internetist otsima andmeid maailma väikseima hotelli kohta, siis selgub, et maailma väiksemaid hotelle on maailmas kaugelt rohkem kui üks. Seejuures ei ole siin arvesse võetud kapselhotelle, kus on magamiseks küll väike pind, kuid mis on kokkuvõttes siiski arvestatava suurusega. Hotelli väikesest suurusest on tänaseks saanud nimelt väga korralik müügiargument, mitte asjaolu, mis rahvast eemale peletaks. Seetõttu ongi selle tiitli jahil mitmeid hotelle. Järgnevalt nendest väike ülevaade.

Eh'häusl, Saksamaa

Kõigepealt Hotell Eh'häusl Ambergi linnas Saksamaal. Hotellis, mis vaid 2,5 meetrit lai, on kokku 53 ruutmeetrit pinda, kuid kõik tänapäeva luksused mini-spaani välja - vaatamata sellele, et hotellis ongi ainult üks tuba.

<img src=http://i0.web.de/images/868/15783868,pd=4,mxh=550,mxw=620.jpg />

Hotelli ehitas aastal 1728. aastal noorpaar, kes soovis abielluda. Vastavalt kohalikule seadusele said abiellumisloa ainult need need, kel oli ette näidata kinnisvara. Nii ehitasidki noored kahe maja vahele ette ja taha seina ning koos katusega oligi maja olemas. Sellist maja aktsepteeriti ning noored said loa abielluda. Järgnevalt müüdi "abiellumismaja" samal eesmärgil veel korduvalt edasi.

Utter Inn, Rootsi

Utter Inn asub Mälari järve miniatuursel saarekesel ning ehitati esialgu hoopis kunstiprojektiks.

The One Hotel Angkor, Kambodża

The One Hotel Angkor

Kambodžas, Siem Reapis asuvas The One Hotel Angkoris on, nagu juba nimigi ütleb, ainult üks hotellituba. Kuid sealgi ei pea luksusest puudust tundma.

The One Hotel Angkor

De Kromme Raake, Holland

Maailma väikseima hotellina reklaamib ennast ka Hollandis, Eenrumi linnakeses asuv ühe toaga Grand Hotel "De Kromme Raake".

Sellega "maailma väikseimate hotellide" nimekiri ei piirdu. Mitmeid hotelle on sündinud kunstiprojektidena nii Londonis, Sveitšis kui Soomes. Maailma väikseima hotelli leiab ka Kopenhaagenis. Vägisi tundub, et Eestissegi kuluks üks (või miks mitte mitu) maailma väikseimat hotelli ära.