trip-krainetrip-ukraine-dark

Like A Local - kasulik mobiilirakendus kohalike lemmikkohtade leidmiseks

Eesti suurimalt ettevõtluskonkursilt Ajujaht tuule tiibadesse saanud Like A Local on valmis saanud mobiilirakenduse, millega saab täiesti ilma internetiühenduseta avastada kohalike lemmikkohti. Ettevõtte asutajateks on ise palju reisinud noored inimesed Ülane Vilumets ja Kalev Külaase, kes mõlemad käinud ligi 40. riigis.

Mis on Like A Local?

Like A Local on esimene Eestis loodud rahvusvahelise haardega reisirakendus, mis aitab üles leida kohalike lemmikkohti ning vältida turistilõkse. Kõik me oleme sisse astunud kohta, kus kohalikud kunagi ei sööks, sest see on ülehinnatud või suunatud ainult turistidele, kuid mida kogenum on reisija, seda vähem ta tahab aga sellistes kohtades käia. See ongi meie nišš, kus on hetkel ainult mõned väiksed tegijad.

Kellele on Like A Local mõeldud?

Like A Local on eelkõige mõeldud neile, kes ei taha käia teiste turistide jälgedes, vaid näha päris kohalikku elu. Samuti on kohalikel alati uuem info selle kohta, mis on hetkel populaarne ning kuum.

Mille poolest Like A Local erineb teistest reisirakendustest?

Esiteks muidugi meie arvukad kohalikud ümber maailma. Samuti see, et kogu info on kätte saadav ilma internetiühenduseta, kaasaarvatud kaardid – see väldib roamingutasusid ning wifi otsimise vajadust, mis Eestist väljaspool on üllatavalt keeruline. Nö nutikas infovoog näitab kasutajale kogu aeg tema ümber paiknevaid hetkel avatud kohti, näiteks muuseume ei kuvata öösel ja ööklubisid päeval. Samuti on võimalik luua oma liste ning neid tulevikus ka teistega jagada.

Kus Like A Local toimib?

Hetkel on Like A Locali abil võimalik avastada Tallinnat, Tartut, Pärnut, Riiat, Vilniust ja Helsinkit, kuid ambitsioon on katta kõik suuremad linnad Euroopas, Põhja- ja Lõuna-Ameerikas. Uue linna launchimiseks on vaja vaid oma kodukohta hästi tundvat sõpruskonda, kes koostöös infot lisavad ja uuendavad.

Kes loovad sisu?

Mobiilirakenduse sisu loomisel löövad kaasa ainult tõelised kohalikud, mitte linna üks kord külastanud reisiajakirjanikud või turistid. Kohalikuks kinnitatakse eelkõige need, kes on ikkagi aastaid oma linnas elanud. Tulevikus on plaanis kaasata ka kohalikke eksperte erinevates valdkondades, nagu gurmeetoit, mood jne.

Missugust infot rakendus pakub?

Infot leiab nii vaatamisväärsuste, muuseumide kui ka söögi- ja meelelahutuskohtade või poekeste kohta – aga ainult nende kohta, mida kohalikud ka ise külastavad. 

Hei, aga majutus?

Majutusasutusi rakenduses ei kuvata, kuna neid broneeritakse enamjaolt ette ning ei ole väga palju kohalikke, kes kogu hosteli- või hotellimaastikku oma linnas hästi tunneks. Seega on oma ideele truuks jäädes sõlmitud partnerlus majutusvaldkonna parimate tegijatega: HostelWorldi, Booking.comi ning AirBnb-ga, kelle süsteemide kaudu ka väga lihtsalt www.likealocalguide.com lehelt on võimalik majutust broneerima minna.

Käisin reisil, kas ma saan ka kohalikke kohti lisada?

Kohalikuna võetakse vastu neid, kes on ikkagi aastaid oma linnas elanud. Küll saab aga tallinlane kommenteerida neid kohti, mida ta näiteks Tartus külastas.

Missuguste telefonidega rakendus töötab?

Hetkel on App Store’is kättesaadav iOS versioon, mis töötab Open Street Mapi baasil ilma internetiühendust vajamata. Kevadel 2013 saab valmis ka Androidi rakendus.

Kas Like A Local on tasuline rakendus?

Like A Local Guide’i saab kasutada 24 tundi täiesti tasuta. Otsustasime minna sellist teed, et kasutaja saaks kogu kasutajakogemuse mingiks ajaks kätte ning näeks kui mugav see on, selle asemel, et pakkuda tasuta ainult osa infost. Hiljem maksab ühe linna allalaadimine sõltuvalt linnast mõned eurod – umbes sama palju, kui loodame kasutajale juba paari õlle pealt säästa, kui ta turistilõksudesse ei satu. Samuti jagame osa tulust tagasi oma kohalikele, et ka nemad oleks motiveeritud oma insider-infot jagama.