Lufthansa uus odavlennufirma tuleb!

Saksa lennundusgrupp Lufthansa teatas, et koondab kõik oma Euroopa-sisesed lennuliinid, v.a. Frankfurdi ja Müncheni sõlmlennujaamadest väljuvad liinid, uude üksusesse, mille tuumaks saab täielikult Lufthansale kuuluv odavlennufirma Germanwings. Uue odavlennufirma tegevuse alguseks on planeeritud 1. jaanuar 2013.

Lufthansa odavlennufirma nime pole veel teada, see tehakse lähikuudel, Lufthansa siseselt kannab projekt praegu nime Direct4you. Lennufirma peakorteriks saab Köln, kus asub ka Germanwingsi keskus. Sisuliselt tähendab see, et toimuvat saab võtta kui Germanwingsi rebrändingut.

Esimesel tegevusaastal loodab Lufthansa uue lennufirmaga teenindada umbes 18 miljonit reisijat (võrdluseks – Lufthansaga lendab aastas kokku üle 100. miljoni reisija). Selleks võetakse kasutusele umbes 90. lennuki suurune lennukipark, millest 35 lennukit tuleb Lufthansalt, 35 lennukit Germanwingsilt ja 20 Eurowingsilt (osa Deutsche Lufthansa AG-st, opereerib Lufthansa regionallende).

Uue odavlennufirma abil loodab Lufthansa saavutada märkimisväärset säästu. Lennundusgrupi kaugem eesmärk on vähendada kulusid 1,5 miljardit eurot. Samas on Saksa äriajakiri Wirtschaftswoche hinnanud Lufthansa reisisaatjate äsja toimunud streigi kolme päeva maksumuseks juba 100 miljonit eurot. Selle hulka on arvatud ka kaotatud tulu neilt reisijailt, kes pidid oma Lufthasa lennu ümber broneerima mõne teise lennufirma lennule.

Mida uus odavlennufirma reisijatele tähendab? Esialgse info põhjal on seda natuke vara öelda. Praegu tundub, et Tallinn-Frankfurt ja Tallinn-München liine uuendused otseselt ei puuduta. Ilmselt lisandub järgmisel aastal Lufthansa võrgustikku rohkem selliseid liine, mis ei lenda suurtele lennuväljadele, vaid järgivad konkureerivate Ryanairi ja easyJeti point-to-point strateegiat (ehk Direct4you). Võib arvata, et aasta viimastel kuudel saame Lufthansalt rohkesti uudiseid.