Oneworld uuendas veebilehte

[[img 11005]]Lennundusallianss Oneworld tuli välja uuenenud veebilehega, muutes selle oluliselt kasutajasõbralikumaks. Kui siiani kõlbas see peamiselt lennufirmade boonuskaartide omanikele meenutuseks, mis firmad antud allianssi kuuluvad, siis nüüd on lisandunud ka vähe praktilisemaid võimalusi. Peamine uuendus puudutab võimalust saada ülevaade allianssi kuuluvate lennufirmade sõiduplaanidest ja sihtpunktidest.
Uuenenud veebilehe testimine näitab, et selle võimalustest arusaamine eeldab natuke kogenenumat lennureisijat, kes teab vähemalt suuremate lennujaamade lühendeid, sest otsingumootori tulemustes kuvatakse ainult lennujaamade kolmetähelised lühendid. Lisaks eeldatakse otsijalt lennujaama koodi või linnade ingliskeelse nime teadmist, sest katsetades sihtpunktina Lissaboni, saab teate No airport match found. Küll aga töötab sõna lisbon. Samas, üllataval kombel ei anna ka lisboa tulemusi.
Mis on aga päris asjalik, on oneworldi sihtpunkte tutvustav interaktiivne kaart. Kui enne tuli näiteks oneworldi Lõuna-Ameerika sihtpunktide leidmisega parajat vaeva näha, siis nüüd on sihtpunktide leidmine interaktiivsel kaardil mõnusalt lihtsam.
Täieliku ülevaate saamiseks sihtpunkti lendavatest lennufirmadest (v.a odavlennuliinid) tuleb ikkagi appi võtta amadeus.net.