Qatar Airways laieneb hullumeelse tempoga

Ilmselt pole maailmas teist lennufirmat, mis hetkel kasvaks sama kiiresti, kui Qatar Airways. Qatar Airwaysi 2012. aasta esimese kolme kuu kasv ulatus 22. protsendini ja samas tempos plaanitakse ka jätkata. Kui aprillis 2011 teatas Dohas paiknev lennufirma om 100. liini avamisest (Aleppo Süürias), siis nüüdseks on sihtpunkte juba 115 (s.h. ka kaubaveo sihtpunktid).

Qatar Airwaysi juht Akbar Al Baker möönab, et nad on oma arengu prognoosimisega mõnevõrra mööda pannud. "Kuigi meil oli plaan kasvada 120. sihtpunktiga lennufirmaks, siis tänaseks on see minevik. Nüüd soovime me 170. sihtpunkti ja sama suurt lennuparki lähema kolme aasta jooksul ", ütleb Al Baker. Selline kasv tähendab, et lennufirma saab enda käsutusse uue lennuki umbes iga 15. päeva tagant.

Väike (valikuline) kokkuvõte Qatar Airwaysi sihtpunkte puudutavatest uudistest:

 • 9. mail laienetakse Horvaatia pealinna Zagrebi (via Budapest).
 • Septembrist lennatakse Dohast Kuala Lumpuri kolm korda päevas (just äsja kasvatati lendude arvu 17-ni nädalas).
 • Alates maist toimuvad Doha-Milano lennuühendused kaks korda päevas.
 • Alates märtsist toimub lennuühendus Doha ja London Heathrow vahel viis korda päevas (seni neli).
 • Indoneesia pealinna Jakartat teenindatakse senise seitsme lennu asemel kümme korda nädalas.
 • .
 • Alates 3. juulist lennatakse kolm korda nädalas Perthi Austraalias. Detsembri tipphooajal lennatakse iga päev.
 • 25. juulist lennatakse Kilimanjarosse Tansaanias (via Nairobi), 15. augustist Mombasasse Keenias.
 • Detsembrist jõuab Doha-Pariis lendude sagedus 18. lennuni nädalas.
 • Välja on kuulutatud Belgradi (Serbia) ja Zansibari (Tansaania) liinid.
 • 3. oktoobrist taastatakse ühendus Mynamari/Birma pealinna Yangoniga.
Meile kõige huvitavam on aga lennufirma poolt korduvalt välja öeldud info, et sel aastal alustatakse lende Helsingisse. Kunas täpselt lende alustatakse, pole veel teada. Wikipedias kohtab mitmel pool infot, et see peaks juhtuma 16. juulil, kuid ühestki teisest allikast sellekohast kinnitust saada ei õnnestunud. Seega tuleb seda kuupäeva spekulatsioonina võttagi. Igal juhul peaks tänu Helsingi-Doha liini avamisele märgatavalt avarduma meie võimalused Aasiasse, Aafrikasse, Austraaliasse ja Lõuna-Ameerikasse lennata.

Eelmise aasta lõpul teatas Qatar Airways ka Kiievi ja St. Peterburgi liinide avamisest. Viimastes uudistes on nende linnade koha pealt siiski täielik vaikus. Võimalik, et liinide avamine lükkub mõnevõrra edasi.

Et pidevalt kasvavat reisijate hulka paremini teenindada, avatakse Dohas selle aasta lõpus (täpsemalt 12.12.2012) uus rahvusvaheline lennuväli. Odavlennuliinide konkurentsi Qatar Airways ei karda. Lennufirma juht Al Baker ütleb enesekindlalt, et selline ärimudel Lähis-Idas ei tööta.