Qatar Airways on 2012. a. maailma parim lennufirma

Lennutranspordi uuringutele spetsialiseerunud Skytrax kuulutas Farborough' lennundusshow'l välja 2012. a. maailma parimad lennufirmad. Edetabel sündis kokku 18. miljoni lennureisija arvamuse põhjal ja üllatusmomente leiab seal vähe. Harjumuspäraselt pakuvad parimat elamust nii maa peal kui lennukis Aasia ja Lähis-Ida lennufirmad.

Teist aastat järjest valiti maailma parimaks lennufirmaks Qatar Airways. Teise koha hõlvas Asiana Airlines, kolmanda Singapore Airlines. Maailma lennufirmade esikakskümmend näeb välja nii:

 1. Qatar Airways
 2. Asiana Airlines
 3. Singapore Airlines
 4. Cathay Pacific Airways
 5. ANA All Nippon Airways
 6. Etihad Airways
 7. Turkish Airlines
 8. Emirates
 9. Thai Airways
 10. Malaysia Airlines
 11. Garuda Indonesia
 12. Virgin Australia
 13. EVA Air
 14. Lufthansa
 15. Qantas Airways
 16. Korean Air
 17. Air New Zealand
 18. Swiss Int'l Air Lines
 19. Air Canada
 20. Hainan Airlines

Võrreldes eelmise aastaga esikümnes olulisi muutusi polnud. Qatar Airwaysi järel vahetasid omavahel esikolmikui kohad Singapore Airlines ja Asiana. Air New Zealand ja Qantas kolisid teise kümnesse, esikümnesse tõusid jaapanlaste ANA All Nippon Airways ning Malaysia Airlines.

Kolm kõige märgatavama arengu läbi teinud lennufirmat on China Eastern Airlines, Transaero Airlines ja Virgin Australia.

Kui vaadata pariamte Euroopa lennufirmade edetabelit, siis see peegeldab reaalset olukorda üsna hästi. Esikohal troonib Turkish Airlines, järgneb Lufthansa. Põhjanaabrite Finnair on kuues. Esikümnesse mahub ka odavlennufirma easyJet.

 1. Turkish Airlines
 2. Lufthansa
 3. Swiss International Air Lines
 4. Aegean Airlines
 5. British Airways
 6. Finnair
 7. KLM Royal Dutch Airlines
 8. Austrian Airlines
 9. easyJet
 10. Air France

Ka Põhja-Euroopa lennufirmade paremuse osas suuri üllatusi pole: parim on Finnair. Estonian Air on piirkonna viies. Seitsmendale kohale on jõudnud pea tundmatu Sverigeflyg, kes ühendab peamiselt Stockholmi Bromma lennuvälja teiste Rootsi linnadega.

 1. Finnair
 2. SAS Scandinavian
 3. Norwegian
 4. Icelandair
 5. Estonian Air
 6. Iceland Express
 7. Sverigeflyg
Parim esimene klass on Etihadil, järgnevad Singapore Airlines ja ANA. Parimat äriklassi pakuvad Cathay Pacific, Qatar Airways ja Oman Air. Turismiklassi hinnatakse kõrgeimalt Singapore Airlines’il, Qatar Airwaysil ja Asianal.

Kõige parem turistiklassi pardatoit on Singapore Airlines’il, Turkish Airlines’il ja Qatar Airwaysil. Mõnevõrra üllatuslikult saab äriklassis lennates kõige paremini süüa Euroopa lennufirmades: esimene SWISS International, teine Austrian Airlines. Selles arvestuses kolmas on üldvõitja Qatar Airways.

Kui jutt puudutab lennukiistmete mugavust, pole Aasia lennufirmadele vastast. Turismiklassi esikolmik on Asiana, Qatar Airways ja Singapore Airlines. Mugavaimad äriklassi istmed leiab Oman Airi, Cathay Pacificu ja Qatar Airwaysi lennukitest. Esimeses klassis on Singapore Airlines jäätud teiseks. Parimaks loeti Etihadi esimest klassi. Neile järgneb Cathay Pacific.

Täieliku ülevaate Skytraxi 2012. a. edetabelist leiab siit.