Raamat "Piibe maantee" taaselustab kunagise populaarse raamatusarja

[[img 24942]]Turismisari "Siin- ja sealpool maanteed" alustab taas ilmumist uue raamatuga "Piibe maantee", mis annab ülevaate Tallinna-Tartu vahele jäävatest vaatamisväärsustest ja kultuuriobjektidest. Lisaks on raamatus huvitavad faktid ja legendid, fotod ning piirkonna täpsed kaardid.

Vaikse liiklusega Piibe maantee on mõnusaks ja turvaliseks alternatiiviks Tallinna-Tartu vahel liiklejaile. Kauneid loodusvaateid võib Piibe maanteel pea igal kilomeetril nautida; teest veidi kõrvale jäävad hiiglaslikud sookaitsealad ja looduspargid. Imekaunid mõisad ning kenad kirikud palistavad teeveeri kogu Piibe maantee ulatuses; muinaslinnuseid jääb teekonnale mitmeid; kultuuriajaloolisi kohti aga suisa kümneid.
Vaatamisväärset leiab sealt igaüks - ning otsingute lihtsustamisel on raamat "Piibe maantee" asendamatuks abiliseks.

"Siin- ja sealpool maanteed" sarja avaraamatu tekstides on eredamad näited sama sarja nõukogude perioodi objektikirjeldustest. Toonased trükised kubisesid tihti absurdini viidud poliitpropagandast ja pateetilisest stiilist - võrdlusmaterjaliks on need kirjeldused kindlasti head, nägemaks praeguseid kohti ka aastakümnete taguse pilgu läbi.

Juba mitu aastat tagasi, kui ilmusid mu esimesed raamatud "Rännates läbi Eestimaa" ja "Avastades Eestimaad", tunti mitmel pool huvi ka faktitihedamate ning laiemat piirkonda puudutavate teoste vastu.
Nüüd on esimene linnukene "Siin- ja sealpool maanteed" sarjast ilmunud - ning kevad-suvel 2007 peaks "Piibe maantee" raamatule lisanduma veel 3-6 uut väljaannet.

Mõnusaid lugemiselamusi!

Marko Kaldur
autor

Lisainfo:
Raamat "Piibe maantee": www.markokaldur.com/raamat