Reisiajakiri Wanderlust veelgi parem

[[img 21856]]Rahvatarkus ütleb, et kiusatusest jagusaamiseks on parim viis sellele järele anda. Minu viimase aja kiusatused on seotud ajakirjaga Wanderlust. Midagi pole teha, seda ajakirja on aina raskem ostmata jätta.
Tripis sai Wanderlusti tutvustatud aasta tagasi. Peale seda olen Wanderlusti numbreid ostnud valikuliselt – 125 krooni (oli 115 krooni) maksva ajakirja puhul vaatad ju ikka sisse ka. Ja mõnikord pole lugema tõmbavat kraami minu jaoks päris nii palju olnud, et ostma hakkaks.
Avades juuni ja juuli 2006 ühisnumbri, pidin tõdema, et jällegi on see ajakiri veelgi paremaks läinud. Esiteks oli tegu kõigi aegade suurima numbriga (176 lk.) – andis ikka läbi töötada. Lisaks on leitud veelgi parem tasakaal erinevate huvidega rändajate vahel. Tekkinud on nädalalõpu puhkuste rubriik (Wanderlust Weekends) ja päris asjalikku nõu saavad fotohuvilised. Kas Gdanskis saab puhata 100 naelaga (s.h. lend ja majutus), peab igaüks ise lugema. Veel saab teada, kuidas Jaapanis odavalt hakkama saada, juttu Buenes Airesest, Laose reisisoovitused, mida tähendab spirituaalreis Indiasse, trekkimine Peruus, seljakottide test, odavlendude uudised, ülevaade reisiraamatutest, muusikast ja üksjagu rohkemgi.
Augusti-septembri number jääb eelmisele kergelt alla, aga on samuti igati ostmist väärt – õpetatakse elama Austraalia aborigeenide moodi, soovitusi saab Filipiinide ja Uganda jaoks, pikemad teemad puudutavad Patagooniat ja ülevaadet maailma kauboiseikluste kohtadest. Testitakse reisikäterätikuid (ootamatult asjalik, kusjuures!), jagatakse nõuandeid fotode säritamisest, veedetakse nädalalõppu Madriidis ja Colditzis. Seekord piirdutakse kummagi linna puhul leheküljega ja sellist feelingut nagu pikema ja asjaliku Gdanski ülevaate puhul ei tekkinud. Kes on mõelnud hakata reisijuhi kaasautoriks, saavad teada, mida see reaalsuses tähendab.
Lõpetuseks ka üks Wanderlustist pärit uudis – Peruus on teatatud maailma kõrguselt kolmanda joa avastamisest - see on 771 m kõrgune Gocta juga, mida kohalikud hoidsid kiivalt enda teada. Praeguste plaanide kohaselt avatakse see külastajatele 2007. a.
Eelnev jutt on kirjutatud minu enda initsiatiivil, tasuta ja ilma Eesti-poolse levitajaga kooskõlastamata.