Reisiidee: Maeklongi turg Tais

Väike reisiidee neile, kes varsti Tai poole suundumas. 75 kilomeetrit pealinnast Bangkokist edelasse jääb üks Tai enimpildistatud (ja aina enam ka filmitud) turgusid - Maeklongi turg, mida kutsutakse tänu seda läbivale raudteele ka Maeklongi raudteeturuks.

Maeklong Railway Market Kohalikud tunnevad seda turgu Talad Rom Hoop nime all. Tõlkes võiks see kõlada umbes kui "lahtikäiva varikatuse turg". See võib kõlada natuke veidralt, kuid annab turu peamist omapära päris hästi edasi.

Maeklong Market, Salad Ingredients and Hot Peppers Enamik aega on Maeklongi turg sarnane igale teisele Tai tänavaturule. Kuna see on mõeldud eelkõige kohalikele elanikele, siis igasuguseid vidinaid leiab sealt vähem. Värskete köögiviljade või liha või kala ostmiseks on see aga suurepärane koht. Huvitavaks teeb turu aga asjaolu, et 7 korda päevas sõidab sellest sõna otseses mõttes läbi rong.

Maeklong - Market Maeklongi raudtee avati 1905. aastal ja sellel liinil on kokku 18 peatust, enamasti üsna väikestes kohtades. Seetõttu ei reisi sellega eriti palju rahvast ning aeg-ajalt kerkivad jutud selle sulgemisest, mida ei juhtu aga nähtavasti kunagi.

Kuna Tais ei sunni seadused juurviljamüüjaid raudteelt lahkuma, siis müüakse seal rahumeeli edasi. Mõned hetked enne rongi saabumist tõstavad müüjad varikatused ülesse ja lastakse rong läbi. Sekund peale rongi möödumist on nad juba tagasi oma kohal.

Maeklong Market on the Railroad  start05

Kuigi Meklongi turg pole Bangkokist väga kaugel, võtab selle külastamine sisuliselt terve päeva. Ühe võimaliku reisiplaani leiab sellelt lehelt (kui ühiskondlikku transporti kasutada). Meklongi turg on lahti 7 päeva nädalas kella seitsmest hommikul kuni poole kuueni õhtul. Maeklongi turu asukoht Bangkoki suhtes.