Reisipisik

[[img 2775]]Algatuseks asjast - aadressil www.hot.ee/reisipisik asub nüüdsest uus veebileht, mis koondab kasulikku teavet neile reisihuvilistele, kes plaanivad maailma omal käel avastada. Ehk siis peamiselt rändurite kõige mobiilsemale osale - seljakotireisijatele. Reisipisik on mõeldud eelkõige neile, keda huvitavad võõrad maad ja kultuurid natuke sügavamalt, kui tüüpiline turistidiskoteek mõne tuntud kuurortlinna tsentrumis.

Peab ütlema, et Reisipisik sündis üsna juhuslikult, ilma pikema planeerimise ja väga konkreetse ideeta sisu suhtes. Selle praegune kuju tekkis suuresti tegemise käigus, mis kokku võttis aega mõned kuud.

Otsene tõuge, mis pani mõtted liikuma luua reisimisele pühendatud veebileht, tuli lugedes ühe meie suurema päevalehe reisirubriigis avaldatud seltskonnaajakirjaniku "reisinõuandeid". Muuhulgas saime teada seda, et reisimiseks kõige hädavajalikum asi on "eri riikide pagasi kaalu nõuetega" kursisolek ja ühele tuntud turismimaale "omal käel seiklema ei soovitaks kellelegi minna".

Et sellist pläma kirjutatakse, eriti muidugi ei hämmastanudki. Natuke kentsakas tundus vast see, et seda ka avaldatakse. Mõtlikuks muutis hoopis see, et sellisel tasemel "nõuannete" jagamist peeti mõne lugeja poolt ka väga vajalikuks. Järelikult on reisimisega seotud infost ikka teravalt puudus ja ka kõige absurdsem jutt leiab tänulikke lugejaid.

Võibolla ongi Reisipisiku üks ideedest pakkuda natukenegi toekamat alternatiivi ajakirjanduses vohavale massiturismi-kultusele, mis mujalt maailmast tahab tutvumiseks haarata ainult seda kõige pinnapealsemat kommertskultuuri.

Olgem ausad - ka minu reisimised said alguse paketireiside tarbimisest. Ühel hetkel tuli paratamatult vastata aga küsimusele, et kui ainuke asi, mis selliselt kuurortreisilt meelde jääb, on omapäi organiseeritud retked sealt eemale, siis mis mõte sellisel reisil üldse on? Pealegi tabas koju tagasijõudes ja kuskilt selle riigi kohta juurde lugedes alati kripeldus, et kui oleks kõiki neid asju enne reisi teadnud, siis ...

Reisipisik on oma eesmärgi saavutanud, kui tekitab kelleski natukenegi sügavamat huvi teiste kultuuride, võõraste maade ja omapäi reisimise vastu.

Ja veel - Reisipisik ei ole veel lõplikult valmis. Seetõttu on oodatud ettepanekud ja kommentaarid, kuidas võiks Reisipisik veelgi sisukam olla.