SAS ja Singapore Airlines loovad ühisfirma

Scandinavian Airlines (SAS) ja Singapore Airlines (SIA) on teatanud plaanist luua ühisettevõtte, et parandada lennuühendust Aasia ja Skandinaavia vahel. Mõlemad lennufirmad on lennundusallianssi Star Alliance liikmed, senine suhe on juba mõnda aega toiminud koodijagamise kaudu Singapore Airlines'i poolt kolm korda nädalas opereeritaval Singapur-Kopenhaageni liinil.

Nüüd plaanivad lennufirmad omavahelises koostöös astuda koodijagamisest sammu edasi, alustades muuhulgas vastastikust lennuplaanide sobitamist, ühiseid müügitegevusi ja parandades kummagi lennufirma sihtpunktide omavahelist ühendust. Koostööst loodetakse Skandinaavia ja Singapuri vahelise ühenduse paranemist ja turutingimuste paranedes ka uut lennuühendust Stockholmi ja Singapuri vahel. Plaanis on lisada lende ka juba toimivale liinile Kopenhaageni ja Singapuri vahel.

Maailma parimaid lennufirmasid Singapore Airlines pole siiski väga odav lennufirma, lisaks on hinnad Kopenhaagenist lendu alustades pea alati kallimad kui näiteks Saksamaalt. Kopenhaagen – Singapur lennupileti hind algab umbes 700. eurost, samas on sellele vaja (hetkel) lisaks maksta vaid 30 eurot, et saaks edasi lennata Langkawile, Kuala Lumpuri, Phuketti, Bangkokki või Chiang Maisse.

  1. a. esimeses kvartalis olid mõlemad lennufirmad kahjumis – SAS igati ootuspäraselt, SIA kahjumit loeti aga parajaks üllatuseks. Regulaarselt kasumis oleva Singapore Airlines'i viimane kvartalikahjum jäi 2009-2010 majandusaastasse.