Soomlaste populaarseim puhkusesihtkoht on jätkuvalt Kreeka

Soome lennuvälju haldav Finavia avaldas statistika soomlaste suviste puhkusereiside kohta. Selgub, et juunis ja juulis olid põhjanaabrite kõige populaarsemad charter-reiside sihtkohad Kreeka, Türgi, Bulgaaria ja Hispaania. Kokku lendas nendesse riikidesse 140 584 reisijat, mida on 4% võrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Kuigi Hispaania oli soomlaste hulgas populaarsuselt neljas sihtkoht, lendas puhkuselennuga Hispaaniasse tervelt 41% vähem soomlasi kui aasta tagasi. Näib, et Hispaania kaotab vaikselt oma populaarsust, sest samal ajal lisandus lende mitmetesse teistesse puhkusesihtpunktidesse. Lisaks Hispaaniale lennati vähem ka Türki ja Bulgaariasse.

Võrreldes eelmise aastaga on kõvasti populaarsust kogunud lähemad sihtkohad. Nii tõusis Taani soomlaste hulgas populaarsuselt seitsmendale kohale. Sinna reisis tervelt 68% enam reisijaid kui aasta tagasi. Sisuliselt kõik reisid viisid Billundisse - ehk teisisõnu Legolandi. Sisuliselt tõusis Billund charterlendude jaoks sama populaarseks kui soomlaste traditsiooniline lemmik Kosi saar Kreekas.

Konkreetsete kohtade hulgas olid kõige populaarsemad Antalya Türgis, Hania ja Rhodos Kreekas ning Palma de Mallorca Hispaanias. Suhtarvudes kasvas kõige rohkem Iraklioni lennanud puhkajate arv, reisijaid kaotas enim aga Hurghada.

Võrreldes eelmise aastaga lendavad soomlased üldse mõnevõrra vähem. Juunis ja juulis läbis Soome lennujaamasid vastavalt 2,4% ja 4,3% reisijaid vähem kui aasta tagasi samal perioodil. 2010. a. läbi viidud reisijate küsitluse põhjal nimetasid ligi pooled (47%) Helsingi lennujaama läbinud reisijad reisi eesmärgiks puhkusereisi.

<a href=http://www.finavia.fi/press/pressreleases/finavia_releases/finavia_release?id=9459358>Allikas