SriLankan ühineb oneworldiga

Lennundusallianss oneworld on <a href=http://www.oneworld.com/news-information/oneworldnews/details/?objectID=29625>teada andnud, et Sri Lanka rahvuslik lennufirma SriLankan Airlines on kutsutud allianssiga ühinema. Ühinemine peaks aset leidma järgmise aasta lõpus. Peamist tuge selleks pakub teine oneworldi liige, Hong Kongis baseeruv Cathay Pacific.

SriLankan Airlines'il on kokku 21 lennukit, 2011. aastal teenindati 3,5 miljonit reisijat (võrdluseks: Estonian Air plaanib sel aastal vedada 850 000 reisijat). Colombost lennatakse 22. riigi 34. sihtpunkti (Wikipedia pakub sihtpunktide arvuks 61, arvestades sisse ka need linnad, kuhu saab koodijagamise kaudu). Euroopas lennatakse Frankfurti, Londonisse, Pariisi, Zürichisse, Milanosse, Rooma ja Moskvasse. Lennufirmal on tugev esindatus Lõuna-Indias ning naabruses asuval Maldiividel (Colombo ja Male vahel on nädalas 38 lendu).

SriLankan Airlines sai kasvamishoo sisse peale seda, siseolukord Sri Lankas kolm aastat tagasi rahunes. Sellest ajast peale on kasvatud pea kaks korda ning järgneva paari aasta jooksul plaanitakse suurendada nii lennukite kui sihtpunktide arvu.

Uue lennufirma ühinemine peaks olema väikeseks moraalseks palsamiks oneworldile, mida on räsinud mitmed tagasilöögid. Mexicana jõudis vaid lühikest aega olla oneworldi liige, enne kui augustis 2010 pankrotti läks. 2012 teatas tegevuse lõpetamisest ungarlaste Malev. Ühinema kutsutud India Kingfisher Airlines ei ela samuti just parimaid aegu. Selle aasta lõpus peaks allianssiga liitumise lõpuni viima Malaysia Airlines, aasta algul ühines oneworldiga Air Berlin.