Testitud: Estonian Airi kadunud pagasi jälgimine
Tripi külastaja
2. juuli 2008 20:35

[[img 9660]] Kes pole veel kuulnud, siis alates juuni lõpust on võimalik Estonian Airiga lennates kaduma jäänud pagasi asukoha kohta infot saada ka Estonian Airi kodulehelt. Viited sellekohasele uudisele leiab näiteks EPL Ärilehest ja Postimehest.
Nagu tellitult, oli võimalus mainitud teenust päev peale pressiteate ilmumist ka testida. Tegemist Estonian Airi otselennuga Pariis CDG - Tallinn. Pagasi mittesaabumise põhjus polnud ilmselgelt Estonian Airis, vaid pigem hiiglaslikus CDG lennuväljas.
Niisiis esimene samm Tallinna Lennujaamas - pagasi kadumise vormistamine. See on selgelt aeglane, sest enamasti kasutatava vanamoodsa paberimajandus asemel sisestatakse kõik otse arvutisse. Keskkonnasäästlik, aga senise paberitäitmisele kuluva minuti-paari asemel kulus aega üle 5 minuti. Hea küll - Tallinna Lennujaamas ilma pagasita olevate reisijate arv pole ka nii meeletult suur.
Huvitavaks läheb pagasi jälgimine internetis. Kõigepealt tuleb sisestada kood ja nimi. NB! Sisestada tuleb Lennujaamast saadud kadunud pagasi kviitungi kood, mitte pileti taha kleebitud pagasikood!
Edasi saab vähemalt teoreetiliselt näha pagasi asukohta. Praktikas tähendab see siiski seda, et süsteem ütleb, et pagasi asukoht on teadmata ja vaadake hiljem uuesti. Ja nii lõpmatult. Tegelik tõde on siiski sammu kaugusel - tuleb vajutada aknas avanenud pagasi lingil. Teoreetiliselt peaks siis õige asukoha kätte saama. Praktikas paraku paari minuti jooksul seda linki avada ei õnnestunud. Aga ilmselt see toimib. Lennujaaamas nähakse pagasit ilma eksitava tekstita ja kadunud pagasi kohta võib küsida ka sealt. Igal hetkel (kui on uute reklamatsioonide vormistamine) toru küll ei võeta, aga võimalus iseenesest on olemas.
Kokkuvõte? Uus süsteem toimib küll, aga vajab natuke lihvimist. Positivsena tuleb ära märkida Estonian Airi pagasiga tegelevat kaadrit - abivalmid, jagavad infot, helistavad, vastavad adekvaatselt. Seniseid kogemusi maailma eri nurkades arvestades - ausalt öeldes suur asi. Ja pagas toimetatakse, kuhu vaja.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased