Valik reisiuudiseid

Akuprobleemid lahendanud Boeing 787 Dreamliner lendab jälle. Esimesena taastas Dreamlineri lennud Ethiopian Airlines, lennates 27. aprillil Etioopia pealinnast Addis Ababast Keenia pealinna Nairobisse. Boeing 787 lende valmistuvad taastama ka Jaapani ANA ja Poola LOT. LOT-i 787 lendab Chicagosse alates 5. juunist, Torontosse alates 7. juunist ja New Yorki 30. juunist.

Norra odavlennufirma Norwegian

, mis on avamas lennuliine USA-sse ja Taisse, plaanib uued Boeing 787 Dreamlinerid registreerida Iirimaal, et saaks ära kasutada Aasiast pärit odavama tööjõu eeliseid kulude all hoidmisel. Norra Tsiviillennunduse ametilt pole luba veel saadud.

Hiina on otsustanud leevendada 2012. aasta suvel kehtestatud reisipiiranguid Tiibetisse. Nagu varem, on lubatud vaid grupireisid ja kõik reisid tuleb organiseerida läbi Hiina autoriseeritud reisikorraldaja. Kunas täpselt reisijaid Tiibetisse jälle lubatakse, pole siiski teada.

Hiina katsetab ka India võimude närve Tiibeti naabruses Ladakhis, kus on Hiina on püsti pannud laagri 10 kilomeetrit India territooriumil. Ladakhi ja eriti Lehi hotelliomanikud on mõistetavalt mures, et välismaalased pelgavad selle tõttu kohe algaval turismihooajal Ladakhi tulla ja ruttavad kinnitama, et kõik toimuv on business as usual.

Plaanitud 6400-kilomeetrine bussiliini avamine Birminghamist Pakistani Mirpuri on edasi lükatud, kuna kõiki vajalikke lube pole õnnestunud hankida. Bussiliin peaks kulgema läbi Türgi ja Iraani, peatudes Iraani pealinnas Tehranis ja Quettas Afganistani piiri lähedal. Pilet 12-päevasele bussireisile hakkab maksma 130 naela ehk 155 eurot. Ah et miks üldse selline bussiliin? Birminghamis elab nimelt maailma suurim Pakistani hallatavast Kashmirist pärit kogukond.

Ajalehe Izvestia teatel kaalub Türgi lennufirma Turkish Airlines loobumist alkohoolsete jookide pakkumisest lendudel Venemaale. Lennufirma teatel on Türgi politseile üle antud juba 28 Venemaa kodanikku, kes on lendude ajal agressiivseks muutunud. Turkish Airlines'i lennud mitmetesse islamiriikidesse, nagu Iraan ja Saudi Araabia, juba on alkoholivabad.

Alkoholi tarbimist tuleb hakata kontrollima ka India populaarseimas rannakuurortis Goas. Nimelt on Goa valitsus otsustanud hakata karistama kõiki, keda nähakse pudelist alkoholi tarbimas avalikus kohas või rannas. Karistused on ootamatult ranged – minimaalselt kolm kuud, kuid maksimaalselt lausa kolm aastat vanglakaristust koos võimaliku rahatrahviga kuni 5000 ruupiat (70 eurot). Karistatakse ka neid, keda tabatakse prügi mahaloopimisel või pudelikildude tekitamisel.

USA Transporditurvalisuse Amet (Transportation Security Administration – TSA) on otsustanud teadmata ajaks edasi lükata väikeste nugade lubamise Ameerika siselendude pardale (vaata Trip.ee uudist).

Saksa Lufthansat

ähvardavad uued streigid. Ametiühing nõuab kulusid kärpivalt lennufirmalt 5,2% palgakasvu ja töökohtade säilitamist. Lufthansa on teatanud, et seda nõudmist pole võimalik täita. Nagu näitas 22. aprill, kus streikis kokku 33 000 inimest nii pardapersonali kui maapealsete teenistujate hulgast, on Verdi nimeline ametiühing võimeline Lufthansa maapeale jätma. Ühe streigipäeva maksumus Lufthansale on vähemalt 15 miljonit eurot.

Egiptuses Hurghadas

avati pidulikult alkoholivaba hotell Le Roi. Sellega loodetakse ligi meelitada moslemitest külastajaid. Samas on see samm andnud alust küsimusteks, kas tegemist on laiema trendi algusega Egiptuse turismimajanduses?

Briti tuntumaid ettevõtjaid Richard Branson on sõnasõjas sealse välisministeeriumiga, väites, et ametlikud reisihoiatused teevad rohkem kahju, kui kasu. Bransoni arvates võidavad reisihoiatustest kõige rohkem terroristid ja kannatavad kõige rohkem just tavalised inimesed. Suurbritannia välisministeerium on aga seisukohal, et inimesi tuleb võimalikest ohtudest informeerida. Bransoni osalusega Virgin America lendudel saab aga nüüdsest mõnele sinust eemal istuvale meeldima hakanud inimesele joogi tellida.

Lõpetuseks üks reisiidee - Sigiriya ehk Lõvikalju Sri Lankas.

<img src=http://lh5.ggpht.com/-a-0r5T0secE/UW_C2cS0DEI/AAAAAAAAncY/hZT8Y5ucv14/sigiriya-5%25255B6%25255D.jpg?imgmax=600 />