Venemaa hetke kuumim turismimagnet Kamtšatkal
Tripi külastaja
27. dets 2012 13:00

Nii otseses kui kaudses mõttes on viimase aja Venemaa kuumimaks turismimagnetiks tõusnud novembris purskama hakanud Tolbatšiku vulkaan. 36 aastat rahulik olnud Tolbatšik asub Venemaa Kaug-Idas Kamtšatka poolsaarel. Täpsemalt on tegemist kahe vulkaaniga – oma kuju järgi nime saanud Terav ja Lame Tolbatšik.

Tolbachik volcano Seekord muutus rahutuks Lame Tolbatšik. Antud juhul pole tegemist siiski päris tavalise vulkaanipurskega – laavavood ja kivimid ei voolanud-lennanud välja mitte vulkaani kraatrist, vaid murdsid läbi vulkaani külgedelt. Kuigi esineb metsapõlenguid ja hävines üks puhkebaas, siis inimohvreid vähemalt seni pole.

Kui mujal maailmas peetakse vulkaanipurskeid üldiselt looduskatastroofiks, siis Kamtšatkal on sellest saanud turistide tõmbenumber. Kaugelt kohalelennanud turistid üritavad ennast pildistada voolavale laavale võimalikult lähedal. Mõned grupid on organiseerinud uurimisretki maastikuautodega. Sealjuures on hoiatusmärkide eiramine pigem reegliks kui erandiks.

Arvestades, et viimati sai Venemaal nii võimast vulkaanipurset näha 1975. aastal, on turistide huvi mõistetav. Igatahes on vulkaanipurset lähedalt kogenud inimesed saadud elamusega väga rahul ega kahetse selleks kulutatud aega ja raha. Selleks, et Tobaltšiku juurde jõuda, tuleb lähimast asustusest võtta ette 10-tunnine autosõit, mille eest küsitakse umbes 650 dollarit sama kandi inimestelt ja ligi 1000 dollarit Moskvast saabunutelt. Eelmine kord püsis Tobaltšik aktiivne viis kuud. Ka seekord arvatakse, et vulkaanipursked kestavad umbes sama pikalt. Viimaste uudiste põhjal aga vulkaanile enam ligi ei pääse, sest äge lumesadu on teed blokeerinud. Allolevalt videolt peaks aga aimu saama, mis Kamtšatkal praegu toimub.

Põhiline allikas: todaysthv.com.

Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Perega reisil: mis saab, kui laps rikub vildikatega hotellitoa parketi või koguni teeb teleka katki?
Salva
Sisuturundus
Perega reisil: mis saab, kui laps rikub vildikatega hotellitoa parketi või koguni teeb teleka katki?
Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased