3 kuuse beebiga Taisse elama

Tere,

Plaan oleks Novembris-Detsembris perega aastaks Aasiasse minna. Esialgse plaani kohaselt on sihtkohaks Tai. Viimase info kohaselt aga on muutnud Tai viisasüsteem ning enam nö ''Viisa Run'iga Kambodzasse'' viisat lihtsalt pikendada ei saa. Siit kohalt esimene küsimus- Kas keegi on kursis,kas see tõesti ongi nii,et saab järjest riigis viibida vaid 30 päeva ning siis peab uuesti viisat taotlema ning riigist lahkuma ,tagasi tulles siis vastavalt 15 päeva maismaa/30 päeva lennukiga võimalus olla ? Kas keegi oskab soovitada alternatiive, et ei peaks beebiga nii tihti käima viisat pikendama. Kas seda võimalik kuidagi ka kohapeal teha ? Kuna meie laps on alles 3 kuune, siis ehk oskab keegi,kes on pisikese beebiga Tais või Aasias elanud rääkida täpsemalt kuidas seal eluolu nii pisikesega välja näeb ? Pean silmas siis vaktsiine, arstiabi,elukohta, kuumust, ringi liikumist (vanker,kõhukott) vms... Selge on see,et vaatame vähemalt esimeseks nädalaks sinna peatuspaiga,kuid edasise elukoha valiku teeks siis juba kohapeal kohalike inimestega suheldes. Ilmselt on netist aastaks ette rentida suhteliselt kallis ja ilmselt ka mõttetu ? Kas keegi oskab soovitada,kust võiks parimad rendipinnad olla ja kas neid saab ka ette nö ''vaadata''. Millised oleks parimad paigad,kus väikese beebiga elada ? Krabi provints (Koh Lanta ) on hetkel kuidagi selline,mis pigem meeltmööda oleks... Bangok ja Phuket oleks liiga kärarikkad ja turiste täis,elamiseks tahaks pigem midagi rahulikku ja vähem turistikat rajooni, kuid võiks olla ikkagi mereäärne koht. Kindlasti on oluline,et elukoha ligidusel oleks ka haigla ja hea arstiabi olemasolu. Kas oleks mõistlik rentida auto, kui palju see maksab ning kui oluline on auto olemasolu ?

Tänud juba ette !

Sellest on nüüd hea mitu aastat möödas aga mu eksnaine hankis omale läbi UK saatkonna pikema Tai viisa (vist oli isegi 6 kuud), kui lapsega Taisse elama läks. Ehk teoorias võiks see praegu ka tehtav olla, väikese lapsega ei viitsiks ju iga 30 päeva tagant viisaruni teha.

1
0

Tere. Meie läksime 3 aastat tagasi 5 kuuse beebiga 6 kuuks Taisse. Viisa tegime 6 kuud. Rootsis. See ei olnud meie mõistes 6 kuud vaid 2+1 kuud 2 korda. Korra käisime beebiga Birmas viisarunnimas ja kohapeal migratsioonis "pikendamas" = raha maksmas. Birma oli see hetk kõige lähem riik ja üritus ise oli valutu ja kiire. Lendasime Bangkokki ja sealt lennujaamast bussiga kohe edasi Hua-Hinni. Elamise bronnisime paariks päevaks ette ja rentisime kohapeal majakesi kuu kaupa. Nii oli odavam ja kindlam on ise üle vaadata kuhu beebiga minna. Beebiga ringi ei kohverda, elasime Hua hinni lähedal linnakeses nimega Cha-Am, Phuketi vaiksemas osas ja meie mõistes Kapa-Kohilas, kohas nimega Thung wua lang. Mere ääres, basseiniga majakestes, Cha-Amis ridaelamu moodi kohas. Kõik otsisime kohapeal. Need kohad valisime issi surfi-huvi tõttu. Beebiga probleeme ei tekkinud. Suurtes kaubamajades on kõik vajalik olemas. Mähkud, vanni jne vajaliku ostsime probleemideta. Tesco, Big C jne. Titetoitu on ka, valik väiksem kui meil ja need olid meil suuremad väljaminekud. Laps kasvas ja lisatoitu oli vaja anda. Banaane jm puuvilju juurde. Mingist hetkest hakkas ta saama kohalikku "morning rice soup" - turul keedetakse hommikuti väga mõnusat riisisuppi. Lasime talle panna ilma ingveri ja kalakasteta. Kõhuga oli tal hästi, sellega ei olnud kordagi probleeme. Juua lapsele andisme ainult pudelivett. Päikese eest varjasime ja kreemitasime kohalike tugevate päikesekaitse vahenditega + kohustuslik müts. Talle meeldisid päikeseprillid. Kõige palavamal ajal oli lõunauni, siis väljas ei käinud. Meil oli vaktsineerimise pass kaasas. Perearst andis ette kuupäevad (vastavalt riiklikule kavale). Käisime kohalikus suures haiglas omaalgatuslikult mõõtmas/kaalumas ja korra plaanijärgsel vaktsineerimisel. Oli vist Bangkok hospital, või midagi sellist. Inglise keelega oli väheke keeruline aga tehtud saime. Kallis oli. Oleksime vist pidanud pärast tsekid kindlustusele andma aga läks see meelest välja. Rõõmsad olime, et tehtud sai. (kohalikud lapsed on mõnevõrra väiksemad kui valged.(Kas kasvu/kaaluga on hästi, uurisime ise netist) Ei mäleta, kas siis või järgmine aasta, kui laps suurem oli lasime talle teha hepatiidi vaktsiini.
Kohustuslik asi oli baldahiin. Kohalikust kaubamajast ostsime, sääskede vastu. Laps magas esimene aasta alati baldahiini all. KOhalikud sääsed võivad olla suht ebamugavad endalegi. Ringi käruga väga ei liigu - palav, kõnniteed (kui need olemas on) ei ole selleks mõeldud. Võimalik on. Meil oli käru kaasas ja kasutasime ka. Liikusime rolleriga. Laps kõhukotis keskel. Magas tavaliselt hetkega. Autot meie ei kasutanud, hindasid ei tea. Ei julge rolleri varianti soovitada, ei tea oskusi. Väga ohutu see kindlasti ei ole, meil issi ka eestis liigub mootorrattaga. Edu

1
0

Lahkume 1.10 Taisse, kahe lapsega (1.5 ja 3.5a) ja pooleks aastaks. Alguses kaalusime ka Koh Lantat, aga siis hakkasin kartma, et äkki jääb liiga igavaks. Niiet praeguse plaani järgi lendame Phuketisse ja hakkame seal majutust otsima. Viimasel ajal sümpatiseerib NaiHarni piirkond, kus on lastele mänguväljak (Sulle küll veits vara sellega :), aga ka rahulikum ja vaiksem rand. Majutusega olen aru saanud, siis targem on vaadata kohapeal - kõiki pakkumisi pole netis, kohapeal näed tegelikku olukorda (osad pildid on tehtud 5a tgsi), hinnad on soodsamad, pikemaks rendiks on ka soodsam hind. Viisat tegime läbi viisa.ee ja nendega passid lendasid Stockholmi. Teoorias peaks olema selline viisa nagu roberta12 kirjutas, ehk siis 2kuud+1 kuu (mida pikendad kohapeal) ja siis korra riigist välja ning tagasi tulles sama asi. Meie käime Kuala Lumpuris lennukiga, ostsime pileteid AirAsia soodukaga. Aga kuna teil minek novembris, siis pidi tulema uus viisatüüp. Siin just hiljuti jagati linki: http://www.bangkokpost.com/news/general/702720/new-6-month-visas-begin-nov-13-but-limit-stays

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased