Austraaliasse töötama ja elama

Tere! Mul on küsimus Austraaliasse mineku kohta- nimelt ise plaanis minna working holiday viisaga, ehk siis tööle ja elu nautima. Küsimus nüüd rahalise poole kohta- Olen kuulnud, et ennem minekut peab mingi suur summa oma kontol olema ette näidata, et üldse oleks võimalik sinna minna. Kas see on tõesti tõsi või on võimalik kuidagi sellest mööda pääseda? Kohapeal ju hakkaks nigunii kohe tööle :-) Samuti olen kuulnud väga vastakaid arvamusi Austraalia elu kohta- on inimesi kes lähevad ning saavad meeletuid summasid, ning on neid, kes on läinud ja no nii hätta jäänud omadega ja tagasi tulnud.

Ise nimelt Iirimaal elanud mitmeid aastaid ja ka kõrgharidus omandatud, kuid kuna võlakoorem on oma vanuse kohta päris suureks läinud, sooviksin Austraaliasse minna lootuses hästi teenima hakata ja maksta ära siis võlad siin. On kellelgi nõuandeid kuidas hea töö peale saada ja mis tööga üldse saaks hästi seda paberit teenida?

Ei tahaks lihtsalt kohapeale minna ja veel sellega hoopis hätta jääda ja veel hullemaks rahalist seisu teha. Igasugused nõuanded oleks super toredad! Plaan minna Melbourne'i või Sydney'sse

Suuremat summat eeldatakse ilmselt peamiselt seetõttu, et kohapeal elu on kallis ja keegi ei taha, et sa seal hätta jääksid. Suurem summa annab kindluse, et suudad end elus hoida ka siis, kui näiteks esimese kuu-kahe jooksul tööd ei leia. Pole seal päris need pudrumäed ja piimajõed, mis 10a tagasi olid. Backpackereid on väga palju ja häid töökohti selgelt vähem. Seetõttu mingi osa olude sunnil teevabki orjatööd sandikopikate eest.

Aga seni, kuni endal pealehakkamist on ja inglise keel on hea, ei tohiks probleemi tekkida. Natuke võtab seal harjumine aega, aga hiljem on juba väga kodune. Arvestama peaks ka sellega, et helistamine on A&O kõiges. Otsid sa siis tööd või ostad kindlustust või ajad pangaga asju või maksuametiga. Kõik käib (tunduvalt kiiremini) telefoni teel.

Meeletute summadega on lood üsna nii, et palju sul endal pealehakkamist ja õnne on. Lähed lihtsama vastupanu teed ja otsid juba ees olevad sõbrad üles ja püüad nende kaudu töö leida või teed kõik ise. Viimasel juhul on edu korral ka rahulolu tunduvalt suurem! Aga sõprade kaudu vast lihtsam töö leida.

Palgad sõltuvad nii valdkonnast kui ka kogemustest. Valdavalt teevad backerid seal siiski n-ö barmani/köögiabilise/ehitaja/korilase/traktoristi/poemüüja töid. Meie mõistes normaalse kontoritöö peamiseks takistuseks on 6 kuu reegel st pead peale seda tööd vahetama ja keegi naljalt ei hakka õpetama välja uut inimest, kellest on teada, et peab ära minema. Aga erandeid on. Ehk siis õnn ja pealehakkamine.

Ma pakun, et keskmiselt saab neil peamistel töödel nii $700-1000 nädalas. Aga kui oled tubli ja asjalik ja näiteks traktorist, siis $2-3000 nädalas hooajal pole ka mingi ime.

Kuna mainisid Melbourne ja Sydney, siis oletan, et otsid "linnatööd". Väga suurt palka seal ei ootaks. Pigem jah selline $700-1000 nädalas. Linnas elades on ka kulud kõrged. Ilusas maja või korteri eest maksad nädalas üüri lõdvalt 400-500 (aga saab loomulikult ka palju kallimalt). Samas flatmates on seal teema, ehk võiks seda ka uurida. Üürimine eeldab samas deposiiti jms. Ehk siis alguses minnes on see keeruline. Lisaks soovitajad. Hosteli leiad vast 200+ nädalas kui väga hästi otsid.

Mingi kodutöö võiks ette ära teha, aga hulluks pole ka mõtet end mõelda.

Edu! J.

1
0

Hei! Esiteks soovitan liituda eestlased austraalias grupiga FBs- sealt saad kindlasti enamus küsimustele otsingut kasutades vastuse. Teiseks soovitan kindlasti raha kogumise eesmärgiga minna tööle farmi- kulutused väiksemad, sest poode läheduses lihtsalt pole, ning teenib ka tunduvalt rohkem. Kui pealehakkamist jagub, läheb kindlasti kõik hästi :)

0
0

Ise soovitaks Melbourne minna.sydney on kallis ja tööd raskem leida.kui load on tuleks auto osta .Algul kindlasti kohe head tööd ei leia aga see õnne asi seal .Ise soovitaks minna septembris siis hakkab seal kevad ja jõuab kohaneda ilmaga.Tööd võid juba vaadata gumtree.au st juba varem.Asju pole mõtet palju kaasa võtt .Raha seisu minul ei kontrollitud aga seda võidakse teha.mida rohkem seda parem.Tööd pakuvad ka paljud vahendajad kellega tuleb ette vaatlik olla. Alla ei tasu anda kui raskemaks peaks minema.Ise läheks tagasi kui saaks.

0
0

Ma hetkel Uus-Meremaal sõbrannaga, kes enne siia tulekut töötas kaks aastat Austraalias (Melbourne) working holiday viisaga. Ta ütles et ei tea ühtegi inimest, kelle käest oleks küsitud rahasumma, mis sul peaks olema. Uus-Meremaal ka samad reeglid, aga mul oli 500 euri kui lennukist välja astusin Aucklandis

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased