3 väikese lapsega kuuks ajaks Aasiasse

Ahoi! Uurin lastega reisijatelt soovitusi. Sõbra pere 3 väikese lapsega plaanib kuu aega novembris Aasias (ehk) puhata, palun kogemusi, kes alla viieaastastega reisinud on:

- mis riik kõige sobivam võiks olla? Indoneesia, Malaisia, Tai, Vietnam? Mõtleme siin just arstiabi, igasuguste troopiliste viiruste-kõhulahtisuste-denge osas. Kas mõni piirkond on ehk peresõbralikum, lihtsam navigeerida? Kas ja mida nii väikestega peale basseini-ranna veel sealkandis ette võtta saab? 
Olen ise küll palju käinud sealkandis, aga ei oska läbi lapsevanema silmade head nõu anda, ehk et olen väga tänulik ette kogemuste jagamise eest! 

Olen oma vaikeste lastega vaga palju reisinud alates 3 kuuselt.... labi kainud koik Bali, Tai, Malaisia, Vietnam, Cambodia, Mauritius, Maldiivid, Fiji, Vanuatu, New Caledonia, Mexico, Domenikaani vabariik, Tuneesia, Turgi jne ning pole kunagi abi vajanud, voibolla lihtsalt vedas. Ainuke kord kus tahtsime arsti juurde minna, oli Cambodias kui 1,5 aastane palavikus, visiiditasu US50, otsusasime ara jatta, kuna palavik polnud korge ja jargmine paev kojusoit. Meil on alati panadool palavikuvastu kaasas. Kohulahtisus voib koikil juhtuda, kuna toit on teistsugune ja organism pole valmis koike "baktereid" seedima. Vaikeste lastega ei saa just vaga palju ringi liikuda, pigem rohkem kohapeal olla ja lasta lastel rahus olla, kui pidevalt ringi tarida....

Ka meie oleme reisinud palju ja alati lastega, nii vàikestega soovitan mina alati sellist mònusta rannapuhkust, et lased lapsed randa vabaks ning hotell vòimalikult rannas ( kolme lapsega on nii palju kraami vaja kaasa tassida,et juba see on vàsitav :) )... 

Meie oleme kàinud arstil nii Gili air saarel kui Perhentian saare peal ning mòlemad arstipunktid olid ùpris òudsad... ònneks polnud midagi hullu ja mul on piisavalt haridust, et mitte kohe antibiootikumi anda. 
Mul on lastega alati enamus vajalik kaasas, eriti homoòpaatilised terakesed palaviku jaoks vòi naturaalsed ravimisd kòiksugu kòhujamade jaoks. 
Samuti on kaasas alati midagi nahahàade jaoks, kòiksugu hammustuste leevendamiseks ( viimane reis Perhentiani saartel olid vees mingid jellyfishi pojad, kes sòid mu lapsed konkreetselt àra.. nagu oleks tuuleròuged)...

Meie oleme alati otsinud kohti, kus oleks hotell mere ààres, mugav aga kust saab vòtta huvitavaid reise vòi tour'e. 
Nàitseks Bali saarel olime enamus ajast rannas aga mòni pàev kàisime templites ka ( eriti meeldis titele see tempel, kus puhastumine toimus vees, kutt hùppas kogu riietes ka enda hinge puhastama vette :D ).Meie oleme väikeste lastega reisinud Tais, Malaisias, Singapuris, Balil, Sri Lankal ning Indias. Indiasse kindlasti ei soovita minna lapsega, kes kõike suhu topib. Meil olid reisi ajal 6 kuune, 5 ja 7 aastane, nendega probleeme ei olnud. 

Ise oleme pigem seljakotiga reisijad, st asju palju kaasa ei vea (igal pool on pesupesemise teenus mõistliku hinna eest saadaval), reisime palju rongide või kohalike bussidega ning võimalusel ööbime apartmentides või kodumajutustes. 
Kõige lapsesõbralik nendest sihtkohtadest on meie jaoks olnud Tai ja Sri Lanka. Võibolla kedagi see häirib, aga alati tuldi juurde lapsi (eriti beebisi) sülle võtma ja pai tegema. Söömise ajal pakuti lastele tegevust, et vanemad rahulikult süüa saaksid. Samuti lennujaamades saime tänu lastele järjekorra väliselt läbi. 
Reisimisel on alati kehtiv kindlustus, kui midagi peaks juhtuma. Väikelastel on väga levinud palavates piirkondades higilööve. Eriti kerge on see tulema pidevalt rannas käies. Oluline on nahk puhtana hoida. Meie oleme naha paremaks saanud, kui oleme nädalakese basseini ääres veetnud.
Kohti, kus lastega midagi teha, ei hakka loetlema, kuid kuu aega on täiesti piisav, et teha Balile tiir peale, olles pikemalt eri linnades. Liikumiseks tasub võtta autojuhiga auto. Külastada tasub ka väiksemaid saari nt Nusa Lembongani. Samuti on 1 kuu ideaalne pikkus teha lastega  Sri Lankale tiir peale (ilma lasteta tehakse sama tiir üldjuhul kahe nädalaga). Sri Lankal on väga mugav liikuda rongidega. Pilet on meie mõistes soodne, rongid okeid ja vaated võrratud.
Seega sõltub lapsevanematest, kes reisivad. Kindlasti lihtsam on olla hotellis, mis on ookenai ääres ja kus on bassein. Kuid kui on tahtmist, siis on lastega ringiliikumine täitsa võimalik (kuigi soovitan siiski 3 -4 päeva vähemalt ühes koha olla, parem kui nädal). 
Lapsed käituvad reisil enamasti paremini kui kodus, sest neil on põnev.

Suur tänu! Sri Lanka käis endal ka korra peast läbi ja Bali on ka väga hea pakkumine. Nii tore, et jagate kogemusi ka levinumate tervisemurede, majutuse ja logistika osas! 

Kui vàikesed on 3 vàikest last?