Aastaks Dominikaani elama ja surfama

Tere. Plaan on minna Dominikaani elama umbes aastaks. Start siit oleks ca oktoober 2007 ja sihtkoht Cabarete. Mõtlesin, et ehk on keegi seal pikemalt resideerunud ja oskab rääkida kohaliku elatustaseme ja töövõimaluse kohta. Samas, kui kellegil on sarnane plaan, võin rääkida, mida olen siiamaani teada saanud. Või kui keegi soovitab hoopis mõnd teist sarnast kohta, huvitaks ka. Ainus tingimus on head surfi (windsurfi) kohad läheduses.

Tere,läheme jaanuaris cabaretesse kaheks nädalaks.Kui on rohkem selle paiga ja üldse Dominikaani kohta jagada(läheme veel Santo Domingosse paariks päevaks),siis jään tänuga ootama!

Me olime seal 2aasta eest. Et kui midagi küsida, siis võib, aga kah vaid kaks nädalat.

Kas rendiautot tasub seal võtta ja kas kaasa tasuks võtta usa dollareid.Jaga palun infot selle paiga kohta,kuhu seal veel minna(looduskaunid ja vaiksemad paigad)

Cabaretes küll ei märganud, et rendiautosid OLEKS olnud. Seal need bussikesed, mis mahutavad 30 inimest sisse, kus tegelikult kohti vaid 10nele, näiteks meie saime sõita väikeste tibu poegadega. Üldiselt on see ikka üli väike koht, aga igav kah ei hakka. Ooken ikka väga ilus ja puhas ja mida kõike veel. Seal oli isegi ainult kaks toidupoodi, pluss üks selline suveniiride värk vms. Meie muidu olime totaalselt kaks nädalat seal kui va üks päev Santo Domingos, aga kohapealsetest reisidest ja teiste muljetest oli üks saar, bacardi vist - selle kohta räägiti et metsikult ilus. Ma ei tea, nii ei oska nagu midagi väga öelda? Soome kaudu lähete?

Aitähh vastamast.Me läheme Londonist tsarterreisiga.Piletid ostsin interneti kaudu ja ka hotelli,viisad on veel tegemata.Kuidas selle kohaliku rahaga,kas on mõtekas seal vahetada või saab seal arveldada ka usa dollaritega?

Seal vahetada, dollaritega nad poes küll midagi teha ei tahtnud. Aga valuutat vahetatakse iga 20 meetri tagant väikses PUTKAS, meeter korda meeter, millel tegelt ongi ainult seinad (kui neidki).

Väike parandus, ema tuletas meelde, et rendiautosid siiski oli, aga mitte nn kesklinnas vaid linna ääre pool. Sõita väga ei soovita, lõunamaa :D

võtke rendiauto koos juhiga, liikluseeskirju ei eksisteeri - kel valge inimene peal, sel peatee. Ärge unustage motorolleriga sõita - kohalikud taksod ja dziibiga mägedesse mööda tulvavee radu, Santo - Domingos (oli vist see) on üks fantastiline restoran, mida peab üks kunstikogujast eurooplanna. Püüdke sinna sisse saada - see on fantastiline - kogu Kariibimere saarte kunst. Ja veel sigarid ja rumm ja ookean ...

Palun infot ,mis puudutab elektripistikuid seal.Lugesin,et seal meie nn.föönid jms.ei sobi nende pistikutega?

Käisime ka 2006 talvel surfamas Cabaretel. Tuulega eriti ei vedanud- vast 4 norm sõidupäeva oligi 14st. Koht on ilus ja OK, tuul konstantselt idast (parem halss). Kõva tuulega viskab enne riifi vinge chopi üles, shorebreak on samuti arvestatav. Cabarete ise on väike (ja vist ainus) küla kogu saarel , kus surfiga tegeletakse. Turitikeskne koht, sellest ka veitsa kõrgemad hinnad kui mujal ,siiski odavamad kui mujal Kariibidel. Söödud- joodud saad rannarestos vast 150eek-ga, samas pole probleem ka sama summa taalades laiaks lüüa. Tuuletingimustest on jäänud mulje, et lääne-ja lõunapoolsetel kariibi saartel on väiksem võimalus tünga saada. Tsekka club-mistral.com lehelt - nendel on mitmeaastane andmebaas enda laenutuspuntide tuuletingimuste kohta üle kogu maailma. Aga kui aastaks plaanid jääda siis mõne päeva vast ikka sõita saad:). Isa vaataks Margarita poole - hinnad odavamad, tuul stabiilsem ja viisavaba ka (Eesti passiga turistidele vähemalt). Samas lainetega on seal suht kööga. Head otsustamist ja anna siis siin teada mida otsustasid ja kuidas läks.

Oot, oot.. parem halss? Kui tuul on idast, siis peaks Cabaretes ju vasak halss olema? Või ajan ma midagi väga segi? Lõunapool peaks jah rohkem tuult olema, aga tahaks ikka laineid. Margarita ju puhta vabastiili koht. Vähemalt nii räägitakse. Ise pole käinud ega näinud. Club-Mistral on hea mõte. Vaatan, mis seal pakutakse. Ega sa ei mäleta/ei pannud tähele, kas seal ka tavalisi üürikorterite kuulutusi oli. Aasta aega hotellis ikka ei ela. Orienteeruvat üürika hinda tahaks teada, aga netis pole neil praktiliselt üldse pakkumisi.
Ja veel, et kuidas seal netiühendusega on. Saab ikka kusagilt?

Nett oli seal küll kiviajast. Arvutid olid "vägevad". Aga see kõik kaks aastat tagasi nii, et mine tea mis nüüd.

Aga Dominikaani asemel tahaks minna aastaks Guadeloupele või Martiniquesse. Start kuskil suve lõpupoole. Kuna need on Prantsusmaa ülemere territooriumid, on EU kodanikel elamine/töötamine seal lihtne. Kohalikud räägivad peamiselt ainult prantsuse keelt, aga ise saan sellega enam-vähem hakkama. Surfamisest sealkandis ei tea mitte midagi. Kas see koht hoopis huvi ei pakuks?

Vaat, asi selles, et ma hispaania keelt räägin. Prantsuse keel on aga liiga keeruline minu jaoks. Seda esiteks. Teiseks.. Dominikaan on purjelaua koha pealt kuulus oma headuses. See muidugi ei tähenda, et need teised saared ei võiks head olla. Võta ühendust: laisi29@hot.ee. Igaljuhul oleks hea kontakti hoida kui sarnast plaani peame.

... Dominikaani elama, soovitusi anda ei oska, kuid niipalju kui olen seal käinud ja näinud, siis pole midagi soovitadagi... inimesed on super ja kliima on lihtsalt uskumatu... eurooplane leiab seal tööd igas hotellis või ekskursioone korraldavates firmades, nt. Ocean World jms. Põhiline, et hispaania ja inglise keel suus... palk pole väga suur, aga kõik muu kompenseerib selle täielikult... soovitan soojalt, mine ja ela!!! ja ehk kohtume seal :))))))))))))

Otsin just lennuliine sinna. Uurin maad. Praeguse seisuga saaks pileti koheselt 10 000 eeku üks ots ühele inimesele.

Condor Air pakub aegajalt sinna hea hinnaga pileteid alates Frankfurtist, min hind 330EUR edasi tagasi! Hoidke silm peal..... http://www9.condor.com/tcf-eu/langfliegen.jsp;jsessionid=0F6DAA81F3A54E06E674BC3E54CC1097.as9worker

Tervitus, elan DR-s alates sept.2006 ja tootan eesti aukonsuli assistendina. Minuteada olen hetkel siin ainus paris eestlane, on veel yhed vennad, kelle vanemad s6ja ajal siia p6genesid ja that's it! Kui sa siia elama asuja minuga yhendust tahad v6tta, siis kirjuta megakati at hotmail.com Parimad soovitused on hispaania keel v6imalikult ruttu selgeks saada ja palju pilte oma eesti kallitest s6pradest teha, sest kaugel olles tunned neist kindlasti puudust.

Bienvenidos y buena suerte!

Hei. Meie lähme Cabarete-sse lohet lennutama, wake-i, surfi ja kõike muud nautima juunikuus. Marshruut selline Tallinn- Frankfurt-Santo Domingo-Cabarete ja sama teed pidi tagasi.

Condor Air teeb tõesti häid pakkumisi ja sellepärast ka pärast põhjalikke uurimisi nendega lendamegi.

Santo Domingost pidi Cabarete'sse saama taksoga 4 tunni ja 100 dollariga.

Kas keegi oskab öelda, millised tingimused valitsevad Cabarete nö surfi hotellides? Bungalowdes ja väikeste hotellide tubades, mille hind jääb seal 25-30 doltsi/öö kanti? Või kui meenub veel midagi, mida peaks silmas pidama sinna minnes :P