Aitähh HappyTraveli giidile Montenegros

Tulime just Montenegro-reisilt. Maa on ilus, hotelliga vedas väga (kui soovite vaiksemat äraolemist, hoidke keskustest eemale, ka "külades" on head hotellid), ekskursioonid olid head (sai Albaaniaski käidud!). Aga kõik see oleks olnud poolik, kui seda poleks juhtinud HappyTraveli kohalolev reisijuht - Jana. Väga abivalmis, lahke, sümpaatne ja suure teadmistepagasiga inimene. Ei olnud teemat, mida ta ei vallanud ega küsimust, millele jätnuks vastamata.
Aitäh, Jana, ilusa nädala eest mägises Montenegros (mille ilu on ülistanud ka B. Shaw.)
Jõudu Sulle ja HappyTravelile!

Ahhoi Epakas! kas Teil oli seal ööbimine ette bronnitud ja ole hea avalikusta hinnaklassi ka veel ,sest räägitakse suurtest turistide hordidest , kes seda maad on viimase ajal külastama hakanud ja seoses sellega hinnad lakke ajanud.
no nii kõike-söögid,joogid,ööbimine,taksod,bussi-rongi liiklus
palju hotelli ja kodumajutuse hinnavahe jne
ise plaan minna omapäi perega seda kanti avastama ja puhkama
tänud

Me mugavad inimesed, meil oli, jah, Eestist ette ostetud puhkusepakett. Elasime Sveti Stefanis, see on Budvast ca 6 km mööda rannikut edasi, Vila Balic'is, 100 a vana perevilla: http://www.balic.cg.co.yu/index.html
Valisime keskusest eemal varasemate puhkuse kogemuste tõttu ja õieti tegime. Ei olnud meil vee ega elektri katkestusti, "Balkani räppi" akna all jne (seda kõike kuulsime oma Budvas elavatelt grupikaaslastelt)

Paketi hinda ära küsi, see on üsna soolane, ikka sinna 14-15 000.- kanti inimene. Mingi ülevaate saad ka HappyTraveli kodukalt rubriigist "hotellid". Turistid on selle vist avastanud tõesti, eriti meie idanaabrid. Neid on massiliselt.
Kodumajutusega kokku ei puutunud, muidu kui pea igal majal on silt - sobe, apartment - et siis tuba üürida. Nende hindadest olen siin foorumis kuskil lugenud (vt üks väga hea reisikiri on rubriigis Montenegro, nii 15-20 euri kanti isegi vist võimalik saada, kas ka suvel, ei tea?)
Söögid: supid 3.-, praed 12-15.-, salatid 5-9.-, õlu 1,5-2.- (0,5 l)
Buss Sv Stefanist Budvasse 1.50/üks ots, Kotori 2.50.
Sukeldumine 55.- (ca 6 tunnine "tööpäev")
Autot võtta ei julgenud pärast esimesel päeval käidud bussiekskursiooni ja mägedede teede nägemist (jänesed olime, mis muud :) Aga bussiga 1000 m kõrgusele mööda serpentiine minna oli väheke närvekõditav küll.
Kardan, et ei saa Sind, Paulo, palju edasi aidata. Meie pere oli sihuke mugavust armastav puhkaja tõug, aga vaata tõesti palun neid reisikirju, mõnus lugeda ja nõuandeid hulgi.
Ja minna tasub, ilu on palju, eriti kui merest, päikesest ja mägedest lugu pead.
Seiklusrikast reisi teie perele!

Äitähh Epakas sain mõningase ülevaate ikka,loodetavasti on ilmad seal septembri alguses veel ok , sest Eestimaa ilmadest on juba kõrini.
edu