Alaealisena ja peaaegu üksi Frankfurdis

Tere!

Plaan on minna kusagil kuu pärast emaga (tal on aga vaja seal ka tööasju ajada, nii et mul paar-kolm-neli päeva omapea) Frankfurt am Main'i ning seoses sellega otsin kohti, mida külastada, ja vaatamisväärsusi, mida kaeda. Olen juba piisavalt igal pool ringi kolanud ja ka siin -Trip'is- soovitusi lugenud, kuid siiski on jäänud kripeldama, kas on midagi veel.

Muuseumidest olen endale esialgu välja valinud umbes viis (täpselt ei mäletagi), nende hulgas Goethe muuseum, Senckenberg, ajaloomuuseum, arheoloogiamuuseum ja tehnoloogiamuuseum. Seoses siis ka küsimus: frankfurt.de lehel ütleb, et on võimalik osta teatud muuseumide külastuse kaart (vms), kuid ma ei pannud tähele linki, mis ütleks, millistes muuseumides see kehtib ja palju maksab. Kas kellelgi on ehk kogemusi?

Seal mainitakse ka transpordi kaarti. Kas seda on mõtet osta ning kas Frankfurt on väga suur ja asjad asetsevad üksteisest väga kaugel, et vahemaid jalgsi läbida?

Plaan on ka veidike poekesi külastada. Zeil on juba teada ja plaanis, kuid olles ise alternatiivsema stiiliga, ega keegi ei tea kas seal ka selliseid poode leidub (:

Oodatud on kõik soovitused, kuhu veel minna ja mida näha. (Vanalinn on plaanis).

Vabandan, kui kusagil on mõni kirjaviga. Mul on kerge eesti keele longamine.

S. . . . Vigu annab õnneks parandada! Põhiliselt peaksid lugema komade paneku kohta. Edu! Trip.ee

Kui plaan minna Frankfurti ning seal paar päeva aktiivselt ringi vaadata, siis on mõttekas võtta Frankfurt Card: http://www.frankfurt-tourismus.de/cms/tourismussuite/en/culture_leisure_recreation/frankfurt_card/index.html, mis hõlmab endas tasuta ühistranspordi, poole hinnaga sissepääsu muuseumidesse, tasuta brosüüri, sooduskupongid jne. Ka selle hind on minu arvates täiesti konkurentsivõimeline, vaid 13€ kahe päeva eest (analoogne Tallinn Card on 28€...).

Eraldi muuseumide külastuse kaarti minuteada ei eksisteeri.

Frankfurdi kesklinna pole iseenesest suur ja jalgsi läbitav, kui aga tahad linna rohkem näha, siis metroovõrk on piisavalt tihe ja sagedane.

Kui Sul on aega vaid paar päeva, siis ei ole mõtet ka programmi liialt üle koormata. Neli-viis muuseumi (Sinu pakutud valik on päris OK), jalutuskäik kesklinnas, miks mitte õhtul minna teatrisse (Frankfurdi kaardiga soodustus) või mõne muu kultuurisündmuse/koha külastamine (ürituste kava: http://www.frankfurt-tourismus.de/cms/tourismussuite/en/events_trade_fairs_messe_frankfurt/festival_opera_concert_tickets.html või uuri kohalikust turismiinfost). Lisaks - Frankfurt on messilinn ja nt Frankfurdi raamatumess on üks maailma suurimaid, sel aastal toimub see 6. - 10.oktoobrini ja kindlasti on vähemalt päeva väärt.

Tänan info eest. Just raamatumessi ajal olen sealkandis.:) Kui aega jääb, külastan ka messi.