trip-krainetrip-ukraine-dark
Austraalia koolid

Soov teada, kas Austraalias on nn kutsekoole nagu meil Eestis? Kui jah, siis millised erialad seal on? Kui inimene on lõpetanud Eestis 9.klassi kas on võimalik midagi Austraalias edasi õppida? Kuidas Austraalias haridussüsteemiga lood on?

Aitähh! :)

Kui toksid nt. google otsingusse "educational system Australia", siis saad juba hulgaliselt häid linke. Alusta nt. sellelt saidilt http://www.yesaustralia.com/cursoestudo-sistemaensinoing.htm

Kas keegi oskab midagi öelda Uus-Meremaa koolide kohta?(ülikoolid jne) Kui raske on ja mida kõike minekuks vaja läheb.

Kas keegi ehk ise on Austraalias või Uus-Meremaal õppinud? Ehk räägiks oma kogemusest.

... olen kandideerinud magistriõppesse Melbourne University Victoria kolledzhisse ja ka vastu võetud. Netist leiab piisavalt informatsiooni (nt. http://www.studyabroad.com/programs/academic/new_zealand ja http://www.studyabroaddirectory.com/listings.cfm/countryID/62/termID/6) erinevate koolide ja erialade kohta ja kui sobiv kool välja valitud, siis üldiselt on iga kooli kodulehel välisüliõpilase jaoks kõik üsna selgelt lahti kirjutatud. Kandideerimisprotsess (vajalikud paberid-dokumendid, nende ametlikud tõlked ja apostillid, keeletest, minu erialal ka tehtud tööde showreel + kolmandasse vooru jõudmisel paar telefoniintervjuud) oli üsna pikk, kindlasti tasub soovitud ülikooli juures leida isiklik kontakt välisõpilastega tegelejate hulgast, kes siis sinu "juhtumiga" kursis on.