trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Casades on turvaline. Hotellides kuidas kunagi. Kui kahtled, tassi passi kaasas.

Ma nüüd olen nagu näägutav vanamutt, aga tõepoolest - siin tripis on terve Kuuba-teema täis vastuseid sinu küsimustele. Loe algatuseks kõik siinsed postitused läbi ja siis oskad ka konkreetsemalt küsida.

... pole vaja karta, kui on piisav varu kahe lennu vahel.

... annab nt. Tallinn-Viin-Tallinn 2200 EEK. Ümberistumisega, aga vahet vist pole. Ja Viinist edasi, nagu juba soovitati, rongiga.

Ma lendasin ka Virgin Atlanticuga ja templid olid Reisieksperdi omad. Kõik oli ok. Peaasi, et templiga kaart ja esimene ööbimiskoht peal.

Turistikaardil peab kindlasti peal olema tempel. Meil seda kontrolliti.

Piiril turistikaarti (ehk viisat) osta ei saa. Kui lähed mingi paketireisi kaudu (kasvõi ainult lennu võtad sealt), siis võid tõesti selle turistikaardi saada lennukist. Kõige lihtsam on ju selle firma käest uurida, kellega lendad või kelle kaudu reisi said. Eestis saab Kuuba turistikaarte reisifirmadest. Mina ostsin Reisieksperdist ja passi küll nende kätte jätma ei pidanud. Kolme päevaga oli valmis. Uuri Reisieksperdist, äkki nad saavad sulle selle kuhugi saata? Või saab keegi Eestist sind nendega asjaajamisel aidata?

Kas te lähete ainult Varaderosse?

Meie lähme 22.11-17.12. Sellest, et Kuuba-teemad siin n.ö. vanad on, ära ennast heidutada lase - kasulikku infot saad igal juhul. Samuti soovitan lugeda LP Thorntree Kuuba-foorumit (http://www.lonelyplanet.com/thorntree/forum.jspa?forumID=14), seal on kõige värskemad uudised ja palju asjalikke soovitusi.

... olen kandideerinud magistriõppesse Melbourne University Victoria kolledzhisse ja ka vastu võetud. Netist leiab piisavalt informatsiooni (nt. http://www.studyabroad.com/programs/academic/new_zealand ja http://www.studyabroaddirectory.com/listings.cfm/countryID/62/termID/6) erinevate koolide ja erialade kohta ja kui sobiv kool välja valitud, siis üldiselt on iga kooli kodulehel välisüliõpilase jaoks kõik üsna selgelt lahti kirjutatud. Kandideerimisprotsess (vajalikud paberid-dokumendid, nende ametlikud tõlked ja apostillid, keeletest, minu erialal ka tehtud tööde showreel + kolmandasse vooru jõudmisel paar telefoniintervjuud) oli üsna pikk, kindlasti tasub soovitud ülikooli juures leida isiklik kontakt välisõpilastega tegelejate hulgast, kes siis sinu "juhtumiga" kursis on.

Sama küsimus, mis dakootal. Mis pakkumine on 7000 ja 2 nädalat? Sellise pakkumise peale pakiks kohe asjad ju :)

Kui toksid nt. google otsingusse "educational system Australia", siis saad juba hulgaliselt häid linke. Alusta nt. sellelt saidilt http://www.yesaustralia.com/cursoestudo-sistemaensinoing.htm

Olen kasutanud samuti mitu aastat ja probleeme pole olnud.

Meile sai just trip.ee viimaseks tõukeks, et Kuuba-reisi omal käel orgunnida. Paar kuud tagasi leidsin netist soodsad lennupiletid ja kuna Kuuba on ammune unistus, siis saigi piletid bronnitud. Lugesin trip.ee kuuba-teema otsast lõpuni läbi, lisaks veel thorntree kuuba-foorumi + LP ja RG Kuuba reisijuhid. Foorumitest leidsin palju toredaid inimesi, kes kõik üht-teist öelda oskasid. Minek 22. novembril kuuks ajaks ja loodan, et tuleb elamusterohke reis.

Õnneks ei lähe ma Kuubale nädalaks, vaid kuuks - nii et isegi kui täpselt õigel ajal kohale ei jõua, pole katki midagi :) Aitäh vastajatele igatahes!

Bookinghouse vastus oli ka, et kui on ühe piletina müüdud ja broneerimissüsteem niimoodi need lennud ühendas, siis on see lennukompanii/lende opereeriva firma vastutusel.

Umbuskliku eestlasena küsin ma alati ka trip.ee-st üle, sest siit olen tavaliselt saanud kõige adekvaatsemaid vastuseid. Tänud vastajaile!

Ma ka mõtlesin, et kuna ei tõstnud lende n.ö. vägivaldselt ise kokku, vaid selline vaheaeg tuli läbi broneerimissüsteemi - ju siis on see ikka lennufirma mure. Aga noh, pole nii palju lennanud - seega täpselt ei tea.

Kuna ma ei saanud kuupäevadega väga mängida, siis kõige soodsamatest pakkumistest pidin loobuma. Aga leidsin nt. Tallinn-London-Pariis-Havana (edasi tagasi 12000) ja Riia-London-Havana (edasi tagasi)10800. Vaatasin ka eelpoolmainitud Condori pakkumisi, aga kui liitsin sealsele "sooduspakkumisele" kulud Frankfurti jõudmiseks, siis oli tulemus sama või isegi veidi kallim, kui Riiast minnes.

Aga ega mina ei ole eriliselt osav otsija ka tuleb tunnistada :)

Üks küsimus tekkis veel, kui netis erinevaid reisiblogisid ja muljeid lugesin. Nimelt kuidas oleks parem liikuda eri kohtade vahel (oleme kahekesi). Kas kasutada Viazuli busse või rentida auto? Kas kellelgi siinvastajatest on oma kogemusele tuginev arvamus kas siis busside või rendiauto kasuks, mida ta viitsiks lühidalt kirja panna?

Suur tänu vastajaile, võtan hüva nõu kuulda!

Olen teinud ka TOEFL-i, tõsi küll juba ligi 10 aastat tagasi. Võib-olla on testid ajaga muutunud, aga minu meelest on IELTS veidi loomingulisem. Just see osa, et tuleb kirjutada miniessee etteantud teemal ja vestlusvoor samuti. Mulle tundub, et TOEFL (kus on palju valikvastusega ülesandeid) on lihtsam tugeva keelevaistuga inimesele. Aga kui mingigi praktika inglise keeles on (ehk et oled harjunud kuulama ja kõnelema) ja koolis grammatika ära õppisid, siis minul piisas IELTS-iks u. kuuajalisest ettevalmistusest. Põhiliselt lugesin inglisekeelseid krimkasid ja kõik tundmatud sõnad vaatasin kohe sõnastikust järgi. Just sõnavara arendamine tuli kõvasti kasuks.

Mina olen inglise keelt õppinud tavalises koolis, pärast seda aktiivselt kasutanud kõnekeelt ja lugenud. Ehk et ei midagi erilist. Keskkoolist juba pea 15 aastat möödas ka. Tegin testi eelmisel aastal, sain 8 punkti. Kusjuures, kui testiks harjutasin ja seda n.ö. kodust proovitesti tegin, siis põrusin ikka täiega. Mine võta kinni :)