Austria, Läti, Saksamaa piirangud lendamisel

Olen jõulude aegu loodetavasti lendamas marsruudil Prantsusmaa-Tallinn, 10h ümberistumisega Viini lennujaamas. Olen vaktsineeritud. Austrias on piirangutega päris kriitiline olukord - kas kellelgi on infot, kas seal ümberistumine võib kujuneda kuidagi komplikatsiooniks (nt kuna pean saabudes lennujaama kontrollalast väljuma ja hiljem väravatest uuesti sisenema, kas tuleb teha test, ega karantiini ei panda, kas on võimalus et piirid pannakse üldse lukku jne jne) ? 

Ja kui juba siin küsimas olen, siis hiljem on plaan tagasi lennata Riiast Saksamaale ning sealt edasi rongiga Prantsusmaale, nii et kui kellelgi on ka selle marsruudi kohta värsket infot, nõu või hoiatusi anda, siis kuulan huviga. Aitäh ette!

Hetkel loeb Austria nii Prantsusmaad kui ka Eestit nn ohutuks riigiks (sicheres Land), mille puhul pääseb riiki kas vaktsineeritu või tervenenuna, vastava tõendi puudumisel tuleb aga 24h jooksul teha PCR test: https://www.viennaairport.com/aktuelles. Kui enne 24h möödumist riigist lahkud, siis testi tegema seega ei pea. Karantiini transiidil pole ning piire ilmselt lukku ei panda.  Hoones tuleb kanda FFP2 maski, alates 6.12. loetakse kehtivaks vaktsiinipasse kehtivusega alla 9 kuu.

Lend Riiast Saksamaale, ent sealt kohe rongiga Prantsusmaale sõitu loetakse Saksa transiidiks, mille puhul pole nõutav eelnev registreerimine ning vaktsineerimistõend. Prantsusmaa sisenemisnõuded leiab siit: https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/travel-and-covid/france/index_en.htm

Aitäh vastamast! Üks asi jäi mul postituses selgitamata, nimelt ei liigu ma Saksamaale jõudes kohe rongiga edasi, vaid veedan mõne päeva kohapeal ja lähen alles siis edasi Prantsusmaale. Tundub, et sellisel juhul tuleb lihtsalt ennast Saksamaale sisenemiseks registreerida ja vaktsineeritul muid takistusi ei tule?

Just, vaktsineeritusest peaks piisama. Aga alati tasub enne reisi nt Lufthansa lehelt üle vaadata: https://lufthansa.travel-regulations.com/route-info?origin=RIX&destination=FRA&search-enabled=true