trip-krainetrip-ukraine-dark
Autoga Austriasse, küsimus marsruudi koostamisel

Tere, Plaanis minna autoga Austriasse, olen juba mitu teemat siin lugenud, aga vastust oma küsimustele ei leidnud. Kas oskab keegi öelda kuidas on paremini sõita kas läbi Saksamaa või Tšehhi? Tänan.

Austria on üsna välja venitatud, seetõttu sõltub vastus ka sellest, kas tahad minna Viini või Innsbrucki. Ise kasutasin eelmisel aastal Lõuna-Austrise minekul marsruuti Varssavi-Katowice-Bielsko Biala-Brno-Viin-Klagenfurt ja leidsime selle päris mõnusa olevat - enamus ajast eraldatud sõiduridadega, Austrias ja Tšehhis ka "päris" kiirteega. Tagasi tulime sealt läbi Saksamaa Sassnitzi, kust sai päris soodsa hinnaga laevaga Klaipedasse (inimese kohta ca 1000 kr, www.lisco.lt), sellega tuli ca 800 km vähem sõitmist.

Jah aga kütus on nii odav täna et ei usu et laevaga tuleb odavam.. Aga tänan lingi eest, võtan arvesse. Austrais meie sihtpunkt on Zell am See.

Sedasama marsruuti soovitab ka www.viamichelin.com. Sisesta seal marsruut Tallinn-Zell am See ning teekonna tüüp "quickest". Kokku 2090 km ja 26 tundi sõitu, kütusekulu koos teemaksudega 200€ ringi.