Autoga Gruusiasse ja teele jääv Elbrus

Plaan on sügisel sõiduauto(de)ga Gruusiasse sõita ja seal paar nädalat ringi tuuritada. 

Huvitavad mäed, loodus, kohalik elu, kultuur jm. Meeleldi teeksime ühe-päevaseid matku ja telgiksime auto juures, võimalusel turniksime auto(de)ga kõrgemale..

Samuti huvitab Gruusiasse sõites teelt mitte väga palju kõrvale jääv Elbrus, variant on mõned päevad selle hingust nautida. Huvitavad kogemused (piiritsooni, rahvuspargi ja OVIR -i) lubadega, vt Load https://et.wikipedia.org/wiki/Elbrus

Gruusia ja Kaukasuse kogemus piirdub nooruses tehtud Lääne-Kaukaasia 1 mägimatkaga ja 4 mäesuusareisiga (Gudauri, Dombai, Tšeget, Elbrus).

Tripp.ee ja 4x4 Reiside materjalidega olen kursis. Hea, kui keegi täiendaks.

Sinnasõidu kohta panin küsimuse ka siia

Minul sama soov kui palju huvilisi on

Ka kõva plaan autoga Gruusiasse minna.Reis on plaanitud septembri algusest kuni 4nadalat.

Venemaal Elbruse mäe alla autoga sõitmise lubade (piiritsooni, rahvuspargi, OVR-i jm), teeolude jm kohta:

Kuna autoga Elbrusele ja Gruusiasse minekuks sõbrad vedu ei võtnud, siis käisime augustis kahekesi organiseeritud Elbruse matkal ja autoreis lükkus edasi. Aga nii palju kui kohalikega suhtelsin, sh taksobussi juhi kõrval MIneralnõje Vodõst minnes ja tulles 3,5 tundi,  Kabardiini-Balkaarisse sisenemisel piirivalve- ja tollitöötajatega (kui passidega tuli bussist väjuda piiripunkti läbimiseks), siis keegi ei teadnud mingitest lubadest, mida Elbruse alla Azausse mööda suurt maanteed mööda sõiites võidaks küsida. Iga kord mainisin, et olen Eestist ja tahaks sinna oma autoga minna. Suhtumine oli ainult väga sõbralik ja mitmed ütlesid, et olete alati oodatud. Maantee kogu oblasti piires oli super, ei näinud ega tundnud ühtegi auku ega ebatasasust, eelmisel aastal oli see kogu pikkuses üle asfalteeritud. Ainul ühes kohas oli mägede vahel killustiku lõik, kus jõgi oli jupi teed ära viinud. Liiklus üsna kiire (meie taksobussli ka enamus aega 20-50 ületamist), möödasõidud teepervest jne. Samas kõike tehti väga vilunult ja eriti ohtu ei tundnud.