Viimased kommentaarid

Lahe video, tänud jagamast!


Hea materjal ja väga nauditavalt kokku lõigatud! Vaatasin hinge kinni pidades ...

Teardrop vist üsna haruldane ja kardan, et rentimise tõenäosus on olematu.

kuningas, tänan! See oli kolmas kord Aafrikas ja ikka kisub tagasi. Krügeris liiga palav ei olnud, eriti veel kui pääsed meie kliimast paariks nädalaks sooja. Hommikul varavalges läksid lahtises safariautos loosi ka istmete all olnud tekid. 

berlinger, täpselt nii.

Teadja, tänan! Ühel korral soovitas Durbanis üks kohalik perega jalutav valge mees mul kaamera ära peita. Ise ma eriti mingit ebamugavust ei tajunud. Esitatavate dokumentide pakk oli tõesti hämmeldust tekitav.

isadora, tänan! Kuna olime pakettreisil, siis reisi korraldamisega ise ei tegelenud ja selle detaile ei tea. Reisikorraldaja andis juhiseid, kuhu ei tasu ronida ja arvan, et ise minnes ei oleks ka selle info hankimine liiast.

maree, tänan konstruktiivse kriitika eest! Nüüd ei olnud mina hoolas ja karma toimimises ei pea kahtlema :)


Täitsin ka ära. Tekkisid üsna samad küsimused. Ja teiste poole palvega pöördudes võiks pisut hoolsam olla - algpostituses näen kolme kirjaviga.

Üle Türgi läheb 3 nädalaga tee pikaks ja sinna saaks koos Balkaniga eraldi reisi teha. Odessast laeva olen ka vaadanud, aga 36 tundi ots tundus pika loksumisena ilmetus praamis ja mitte väga odav. Samas autotee lühem, kütuse kulu väiksem, saaks välja puhata, Venemaa viisa jm jääks ära. Ajaliselt ja rahaliselt suurt vahet ei tulnud. Tänud meenutamast! Kaalun veel seda.

Pole ammu autoreisile saanud. Lennukiga ja rendiautoga võtaksin kaugemaid kohti.

Palun, kuidas tekstis link aktiivseks teha? 

Vaikselt kummitab sügisel auto(de)ga Gruusiasse mineku plaan. Huvitab käinute kogemused sinnasõidul, piiriületustel ja koha peal. Samuti kasutatud marsruudid ja ööbimisvariandid kogu reisil (sobib ka telkimine).

Tripp.ee materjali olen läbi töötanud.

Kui loodus huvitab, siis kindlasti läänerannik.

Kui enne reisi tuleb suurem osa reisi kuludest ära maksta, siis reisitõrkekindlustuseks ei tarvitse Swedbank Gold kaardist piisata (katab reisitõrkekindlustust 2000 € sulle ja su pere liikmetele kokku). Võimalik on piiride tõstmiseks juurde maksta.

Väga lahe reis ja selle blogi koos piltidega.

Reis tehtud ja soovi korral annan poole hinnaga ära (ostsin Oomipoest 16 € -ga)
https://www.oomipood.ee/product/skr1500202_travel_adapter_combo_world_to_south_africa_earthed_skross?q=lõuna%20aafrika%20adapter
Korralikes hotellides olid sobivad kontaktid olemas ja adapterit polnud vaja.

Mari Ly, suured tänud!

Kamtšatka erilisuse kohta ei saa veel mainimata jätta, et poolsaarel on lisaks mitmesajale kustunud vulkaanile väidetavalt üle 100 aktiivse vulkaani ja umbes 30 pidevalt tegutsevat vulkaani ning väljapursatud magma mahu poolest on see esikohal olev piirkond maailmas.
http://www.volcanodiscovery.com/kamchatka.html

Arvestama peab sellega, et loodus on ettearvamatu. Telkisime tegevvulkaani Bezõmjannõi lähistel neli ööd. Siis ta ainult kergelt tossas. Pisut üle 4 kuu hiljem ehk 20.12.17 ...


Rohkem infot googeldades: Безымянный
Vt ka https://et.wikipedia.org/wiki/Tegevvulkaan

Ainult ühe reisbüroo kinkekaardiga jääb valik kitsaks ja sünnipäevalaps võib õnnetu olla, kui leiab teisest reisibüroost sobivama reisi.
Ise olen kinkinud nn reisiraha. Variant on veel omanimeline kinkekaart mingile summale, mille tasujaks jääd ise, kui sünnipäevalaps on reisi välja valinud.
Mõlemal juhul saad kogu oma fantaasia mängu panna kaardi kujundamisel.

Tundub, et USA-s kõik sõiduautod sõidavad aasta ringi m+s rehvidega. Seattle'st Kanadas rendiautoga suusatamas käies ebamugavust kordagi ei tekkinud, kuna teed lükati kiiresti lahti ja käidi graniitkillustikuga üle, lumi on ka pisut teistmoodi - ei lähe selliseks jääks nagu Euroopas. See viimane oli suusanõlvadel hästi tunda.

Ella123, lahedad videod! Nepaali oma aitas mõnusalt meenutada käidud radu.