Autoga Hispaaniasse

Plaanis on sõita oktoobri alguses matka-autoga Tallinn-Cadiz (Lõuna-Hispaania). Tahaks ka teepeal veidi huvitavaid kohti vaadata, mitte lihtsalt kimada punktist A punkti B :) Kellel on soovitusi marsruudi, toredate teepealsete kohtade, jm kohta, siis on need väga teretulnud. Samuti info ööbimispaikade kohta. Kuidas praegu turvalisusega lood, kes on hiljuti käinud?

Tere,
Meie sõitsime matkaautoga Eestist Hispaaniasse eelmisel sügisel. Sõitsime läbi Tshehhi, Austria ja Itaalia, oli vaja tööasjus paar päeva Veneetsias viibida. Selle marsruudiga jääb tee peale Oswiecim, kus novembri algul ei olnud väga palju turiste ning peamised külastajad olid kooligrupid. Kui võimalust on, siis tasub kindlasti külastada, aga ilmselt sõidate Hispaaniasse läbi Saksamaa, mis on kõige otsem tee.
Meie ööbisime tee peal erinevates kohtades, nii bensiinijaamade parklates, linnaservas, mererannas, linnaparklates jne. Prantsusmaal on suhteliselt palju ametlikke tasuta parkimisalasid - aire de camping, neid on ka Hispaanias jm, meie neid siiski ei kasutanud, kuna ei jäänud ühtki tee peale ette. Üldiselt on turvalisuse koha pealt hea leida koht, kus mõni teine matkaauto ees. Internetifoorumites hoiatati, et ei tasu suurtes bensiinijaamades rekkade vahel ööbida, seal tuleb rohkem sissemurdmisi ette. Üldiselt Hispaanias kipub matkaautodesse sissemurdmisega probleeme olema, meil seda sõidu ajal ei juhtunud. Aga sõber ütles, et hiljem paigal olles püüti kord öösel sisse murda (mina ise ei olnud enam seal, seega detaile ei tea). Hispaanias on ametlikult wild camping mereäärsetes piirkondades keelatud, aga hooajaväliselt teevad seda paljud + elavad seal suht pikalt. Aegajalt tuleb politsei ning palub kõigil lahkuda, siis pakitakse asjad kokku ja minnakse mujale või tullakse päeva-paari pärast tagasi. Aga see puudutab peamiselt neid, kes pikemat aega ühe koha peal elavad. Meie tegime seda Tarifas ja Malagas ka. Kui on küsimusi, siis kirjutage. Tervitades ja head reisi, Kati

Tänud vastuse eest! Meie plaan on ka esialgu Poola, Tsehhi, Austria, Itaalia; Prantsusmaad sooviks võimalikult palju vältida. Mitu päeva teil sõidu peale läks? Me üritaks sõita enamasti valgel ajal, oleme arvestanud umbes 10 päeva, aga saab ka vajadusel mõne päeva lisaks võtta.

Meil läks kauem, kuna peatusime Veneetsias 3 päeva, Prantsusmaal ühes kohas 2 ja Barcelonas 1 päeva. Tarifasse jõudsime umbes 2 nädalaga, aga võtsime asja väga rahulikult ja sõitsime samuti valgel ajal. 4ndal päeval jõudsime Veneetsiasse, sealt edasi läks väga rahulikult. 10 päevaga peaksite ilusti kohale jõudma Cadizisse, ma usun.