Viimased kommentaarid

Norwegiani lend, mis pidi olema 19.03 Helsinki-Tenerife, täna tuli kiri, et saab selle asemel võtta mingit Norwegiani "CashPointi. Ilmselt saab seda siis kunagi hiljem piletite ostmiseks kasutada.

Meie oleme sõitnud kaks korda Eestist Lõuna-Hispaaniasse autoga. Esimene kord kahekesi mehega, 10 päeva, läks liiga kiireks ja vaadata palju ei jõudnud. Teine kord läksime sõpradega koos (eelmisel aastal), neljakesi. Aega võtsime kolm nädalat. Poola, Ungari, Horvaatia, Itaalia, Hispaania. Osades kohtades ööbisime ka 2-3 päeva. Oli täitsa mõnus, kuigi auto oli ikka kuhjaga asju täis. Päevas sõitsime umbes 500 km. Läheks iga kell uuesti! Mulle meeldib!

Tänan! Kuna ühel sõbral passi pole, lähme seekord võibolla siis hoopis Kreekasse :)

Huvitav, eelmisel aastal ka lugesin kõikide Eesti kindlustusseltside reisikindlustuste tingimusi, ja igal pool (ka aastaste kindlustuste tingimustes) oli sees, et üks reis ei või kesta kauem kui kolm kuud. Meie aga talvitume Kanaaridel 7-9 kuud ja kuna Eestis tööl ka pole siis puudub igasugune kindlustus, ja veidi kõhe on niiviisi olla. Võibolla siis et tänavu on tingimused muutunud. Tuleb uuesti tutvuma hakata :)

Mul selline küsimus, et kas mõnel otsingulehel saab ka nii otsida, et alg ja lõpp-punkt pole sama? Näiteks mul on lähim lennujaam Tallinn, aga võin ka Riiast minna. Azairis saab panna küll mitu lähimat lennujaama, aga ta siis teeb alati kas alg ja lõpp-punkt mõlemad Tallinnas või mõlemad Riias. Mul sobiks ka nii et näiteks lähen Tallinnast aga tulen Riiga, sest vahepealsed ümberistumised on mugavamad. Kas siis on ainuke variant kõike eraldi otsida?

Tänud vastuse eest! Meie plaan on ka esialgu Poola, Tsehhi, Austria, Itaalia; Prantsusmaad sooviks võimalikult palju vältida. Mitu päeva teil sõidu peale läks? Me üritaks sõita enamasti valgel ajal, oleme arvestanud umbes 10 päeva, aga saab ka vajadusel mõne päeva lisaks võtta.

Väga ei oska nõu anda, kuna olen olnud mitmes ilusas rannas, aga tihtipeale on jah ookeanirannaga see probleem et väga suured lained. Puerto Ricos oli põhjarannikul üks super ilus koht, aga mina üle põlve vette minna ei julgenud, sest tohutud lained ja vedas ikka jõuga tagasi. Ma väga ujuda ei oska ka. Indias sama lugu, et mõnus vesi jne, aga niimoodi rahulikult vees sulistada ei saa.

Väga totter on, et kui filtreerida, siis saab vaadata ainult ühe lehekülje. Kui minna edasi, siis viskab jälle üldfoorumisse. Tõesti kui on vaja ainult teatud teemat, ei viitsi sorida kõiki miljonit postitust läbi.
Teine asi mis ei meeldi, jah lennupakkumised olid enne palju paremini arusaadavad, mis kehtis, mis enam mitte.
Ja mulle meeldiks et oleks postituse juures ka kuupäev näha.
Kokkuvõtteks, varem vaatasin Trippi palju sagedamini...

Liiklus on jah nagu jumal juhatab :) Väiksemates linnades on kitsad tänavad, palju ühesuunalisi, aga tihti pole kuskil märki selle kohta. Mitu korda avastasime ennast vastassuunas :) Lõpuks vaatasime selle järgi, kuidas autod tee ääres pargivad, kuhupoole suunaga. Suunatuld eriti ei tunnistata jne. Teedel on kohati ootamatud suured augud. Aga midagi väga hullu ka pole, tuleb lihtsalt tõesti tähelepanelik olla. Auto salongi eriti asju ei jätnud kui ise väljas, ja midagi halba ei juhtunud.

Meie võtsime osa ööbimisi Airbnb kaudu, osad bookind.com-ist. Enamasti vaatasime eelmisel õhtul järgmiseks õhtuks öömaja netist :) Hinnad olid umbes 70-90 usd öö. Olime Puerto Ricos 19-26.01, ma ei tea kas siis tõesti hinnad on selle väikse ajaga nii palju tõusnud. Seal oli nii, et tihti algul öeldi et kohti pole, aga tegelikult oli hotell pooltühi, ei saanudki aru mis teema sellega oli.

Meie reis algab homme hommikul, loodame et kõik läheb hästi :) kui tagasi, eks siis saab muljetada!

Meie läheme 19.01 ja selleks ajaks oleme juba tagasi.

Head uut aastat!
Jaanuaris on reis Puerto Ricosse, edasi hetkel plaane veel pole.
Lennupiletite soodukat ootame Tenerifele :)

Kas kellegil on kogemust, kas Puerto Ricos mingi reisibüroo vms pakub ka mingit mitmepäevast saaretuuri vms koos majutusega? Et saaks nagu põhilised vaatamisväärsused läbi käia, siis ei peaks kõigiks päevadeks ise rendiautot võtma. Otsisin netist, aga leidsin ainult "day trip"-e.

Kas seal sääski ka on, mingit vahendit või magamiseks öösel võrku on vaja?

Siinsamas Tripis on paremal pool menüü "soodsad lennupiletid". Seal on ka mitu pakkumist Aasiasse näiteks. Kuigi jah need vist enamasti juba peale uut aastat.

Meie läheme 19.01 ja tagasi 26.01. Majutus veel broneerimata, ei tea kas on mõistlik ette broneerida või otsida kohapeal?

Tere,
Sooviks ka infot nendelt kes käinud viimasel ajal Puerto Ricos, kuna endal minek jaanuaris. Kuidas seal igasugu satikatega lood; kas päike jaanuaris väga tugev - kui ei kavatse tundide kaupa rannas vedeleda, mis faktori kreemi võiks võtta.
Kuidas riietumine naistel, kas võib käia (on viisakas) suvaliste riietega või on ka mingid usu/ kultuuritavad? Igasugu muljed ja soovitused on oodatud :)

Käisin eelmisel aastal märtsis. Nagu Eesti suvi :) Sõltub ka, kus olla ja käia tahate. Kui rannapiirkonnas, siis on soe, kui lähete üles mägede poole, siis seal võib ka jahe olla. Meie sõitsime rendiautoga palju mägedepiirkonnas ringi, seal oli kohati ka 13-15 kraadi, nii et jope kulus vägagi ära, ka lumi oli mõnel pool tee ääres maas. Teidel muidugi olid üldse miinuskraadid, sinna minnes tuli kõik olemasolevad riided selga toppida :)
Aga muidu all rannas saab vabalt päevitada ja suveriietes jalutada.
Reisibürood ja hotelli soovitada ei oska kuna käisime omal käel.

Kas olete aru saanud, peab see foto olema paberkujul, või võib arvutist laadida? Taotluse vormil on koht: "upload photo"? Proovisin aga fotot laadida ei saanud.
Teine küsimus, kõige lõpus on "reference in Finland", mida sinna tuleb panna?

Jama selles, et otsingus saab Trenitalia lehekülje panna küll inglise keelseks, aga kui juba pilet valida, siis edasi on kõik itaalia keeles ja ma ei saa midagi aru... ei tean kas julgen niimoodi umbes osta, jumal teab mis ma sela kokku keeran :( Muidu on jah võimalik 19 euroga saada praegu.

Tänud! Vaatasin ise ka Trenitalia kodulehte. Kui ma ostan pileti internetist ära, kas selle väljatrükitud asjaga saan rongile minna või peab selle kuskil kassas ümber vahetama? Pole enne rongipileteid netist ostnud :)
Ja veel küsimus, äkki teate, kas nendest jaamadest (Milano Centrale ja Firenze) on lihtne mingi ühistranspordiga lennujaama saada? (Milanos Linatesse) Kodulehelt leidsin ka info et käivad bussid, aga kuidas see asi reaalselt on, kas on raske kohale jõuda suure kohvriga :) olengi blond naisterahvas ;))

Täpselt veel ei tea mis teeme ja kus oleme, aga kui aega jääb siis võiks ju kokku saada ja lobiseda. Kui oled nõus, jäta mingi kontakt mulle meilile sussa9@gmail.com. Arvatavasti Ateenas internetti meil pole aga mobiil on olemas (eesti nr). Kas oled muidu mees või naine ja mis tööd seal teed kui küsida tohib :)

see variant oli ka kaalumisel, aga nagu alati, jäi raha tõttu ära :) kuna viimase hetke reis siis lennupilet Helsinkisse oli juba suht kallis (varem broneerides oleks tulnud odavam aga reisi tellisime alles reedel).