trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Candelarias on kindlasti ilm jahedam ja vihmasem kui lõunas. Muidu kena linnake.

Kuna viimased aastad veedan pool aastat Eestist eemal, siis ilmselt olen ka välismaalt postitanud, praegugi teen seda Tenerifelt :)

1. Talvitusime nagu ikka Tenerifel.

Veebruaris reisisime sõprade kambaga Lanzarotele, oli väga huvitav ja lõbus reis.

Märtsis läks asi karantiini. Veetsime poolteist kuud Hispaania rangete karantiinireeglite järgi, aprilli lõpus saabusime lätlaste päästelennuga Riiga ja sealt Eestisse. Pilet oli kallis küll, aga ebaselge olukorra tõttu otsustasime nii. Suve veetsime Eestis, sügisel kui ilmad külmaks läksid, lõppes ka kannatus :) Startisime sõprade ja nende autoga lõuna poole. Segases olukorras läbisime Euroopa ja saabusime laevaga jälle Tenerifele.

2. Plaan oleks reisida jälle mõnele teisele Kanaari saarele koos sõpradega. Samuti kindel minek enne suve Eestisse. Sügisel võiks enne talvituma tulekut jälle kuskil Euroopas käia...

3. Kindlaid soove pole, aga kõik soodukad vaatame üle :)

Minuke, hinnad on kirved jah laevaga üle minnes. Olen käinud kaks korda nii, nüüd varsti jälle, sõpradega koos, neljakesi, ja kulud jagame. Me muidugi pole õiged turistid ka, ikka pooleks aastaks lähme.

Kui on mitmeks kuuks minek, siis pigem vaadata kinnisvarakuulutuste lehekülgi fotocasa, idealista, vms. Vähemalt Tenerifele on seal küll normaalse hinnaga pakkumisi.

Maski kuuldavasti peab seal igal pool peale kodu kandma.

Enamus pileteid on jah kahjuks nii, et peab kas ööbima või lennujaamas öö passima. Kas see praegusajal lubatud on, ei tea. Ise küsimus on veel see, et kui näiteks minna maad mööda ja laevaga üle, kus ja millal see koroonatest siis teha tuleb? Või ei tulegi, kuna tulen ju mandri-Hispaaniast...

Tänaseks oleme saanud tagasi kõik rahad Ryanairilt. Lennud pidid olema mai algul, ning viimased rahad tulid tagasi paar päeva tagasi.

Olen 4 talve Tenerifel talvitunud ja igav pole veel hakanud. Meil seal palju sõpru, käime palju matkamas ja sõidame ringi, käime ka teistel saartel, lisaks oma seltskonna koosviibimised jne. Hea ilm on suureks boonuseks! ja vahepeal on niisama ka hea logeleda kui mingit tegevust pole.

Tundub, et nad algul, kui veel lennuni rohkem aega, pakuvad kuupäevade vahetamist. Kui juba lennu aeg hakkab kätte jõudma, siis tuleb uus kiri vahetamise või raha tagastamise variandiga. Mu õel vähemalt oli nii. Jutt siis ikka tühistatud lennust. See raha tagasi pakkumisega kiri tuli paar-kolm päeva enne lendu vist.

Norwegiani lend, mis pidi olema 19.03 Helsinki-Tenerife, täna tuli kiri, et saab selle asemel võtta mingit Norwegiani "CashPointi. Ilmselt saab seda siis kunagi hiljem piletite ostmiseks kasutada.

Meie oleme sõitnud kaks korda Eestist Lõuna-Hispaaniasse autoga. Esimene kord kahekesi mehega, 10 päeva, läks liiga kiireks ja vaadata palju ei jõudnud. Teine kord läksime sõpradega koos (eelmisel aastal), neljakesi. Aega võtsime kolm nädalat. Poola, Ungari, Horvaatia, Itaalia, Hispaania. Osades kohtades ööbisime ka 2-3 päeva. Oli täitsa mõnus, kuigi auto oli ikka kuhjaga asju täis. Päevas sõitsime umbes 500 km. Läheks iga kell uuesti! Mulle meeldib!

Tänan! Kuna ühel sõbral passi pole, lähme seekord võibolla siis hoopis Kreekasse :)

Huvitav, eelmisel aastal ka lugesin kõikide Eesti kindlustusseltside reisikindlustuste tingimusi, ja igal pool (ka aastaste kindlustuste tingimustes) oli sees, et üks reis ei või kesta kauem kui kolm kuud. Meie aga talvitume Kanaaridel 7-9 kuud ja kuna Eestis tööl ka pole siis puudub igasugune kindlustus, ja veidi kõhe on niiviisi olla. Võibolla siis et tänavu on tingimused muutunud. Tuleb uuesti tutvuma hakata :)

Mul selline küsimus, et kas mõnel otsingulehel saab ka nii otsida, et alg ja lõpp-punkt pole sama? Näiteks mul on lähim lennujaam Tallinn, aga võin ka Riiast minna. Azairis saab panna küll mitu lähimat lennujaama, aga ta siis teeb alati kas alg ja lõpp-punkt mõlemad Tallinnas või mõlemad Riias. Mul sobiks ka nii et näiteks lähen Tallinnast aga tulen Riiga, sest vahepealsed ümberistumised on mugavamad. Kas siis on ainuke variant kõike eraldi otsida?

Tänud vastuse eest! Meie plaan on ka esialgu Poola, Tsehhi, Austria, Itaalia; Prantsusmaad sooviks võimalikult palju vältida. Mitu päeva teil sõidu peale läks? Me üritaks sõita enamasti valgel ajal, oleme arvestanud umbes 10 päeva, aga saab ka vajadusel mõne päeva lisaks võtta.

Väga ei oska nõu anda, kuna olen olnud mitmes ilusas rannas, aga tihtipeale on jah ookeanirannaga see probleem et väga suured lained. Puerto Ricos oli põhjarannikul üks super ilus koht, aga mina üle põlve vette minna ei julgenud, sest tohutud lained ja vedas ikka jõuga tagasi. Ma väga ujuda ei oska ka. Indias sama lugu, et mõnus vesi jne, aga niimoodi rahulikult vees sulistada ei saa.

Väga totter on, et kui filtreerida, siis saab vaadata ainult ühe lehekülje. Kui minna edasi, siis viskab jälle üldfoorumisse. Tõesti kui on vaja ainult teatud teemat, ei viitsi sorida kõiki miljonit postitust läbi.
Teine asi mis ei meeldi, jah lennupakkumised olid enne palju paremini arusaadavad, mis kehtis, mis enam mitte. Ja mulle meeldiks et oleks postituse juures ka kuupäev näha. Kokkuvõtteks, varem vaatasin Trippi palju sagedamini...

Liiklus on jah nagu jumal juhatab :) Väiksemates linnades on kitsad tänavad, palju ühesuunalisi, aga tihti pole kuskil märki selle kohta. Mitu korda avastasime ennast vastassuunas :) Lõpuks vaatasime selle järgi, kuidas autod tee ääres pargivad, kuhupoole suunaga. Suunatuld eriti ei tunnistata jne. Teedel on kohati ootamatud suured augud. Aga midagi väga hullu ka pole, tuleb lihtsalt tõesti tähelepanelik olla. Auto salongi eriti asju ei jätnud kui ise väljas, ja midagi halba ei juhtunud.

Meie võtsime osa ööbimisi Airbnb kaudu, osad bookind.com-ist. Enamasti vaatasime eelmisel õhtul järgmiseks õhtuks öömaja netist :) Hinnad olid umbes 70-90 usd öö. Olime Puerto Ricos 19-26.01, ma ei tea kas siis tõesti hinnad on selle väikse ajaga nii palju tõusnud. Seal oli nii, et tihti algul öeldi et kohti pole, aga tegelikult oli hotell pooltühi, ei saanudki aru mis teema sellega oli.

Meie reis algab homme hommikul, loodame et kõik läheb hästi :) kui tagasi, eks siis saab muljetada!

Meie läheme 19.01 ja selleks ajaks oleme juba tagasi.

Head uut aastat! Jaanuaris on reis Puerto Ricosse, edasi hetkel plaane veel pole. Lennupiletite soodukat ootame Tenerifele :)

Kas kellegil on kogemust, kas Puerto Ricos mingi reisibüroo vms pakub ka mingit mitmepäevast saaretuuri vms koos majutusega? Et saaks nagu põhilised vaatamisväärsused läbi käia, siis ei peaks kõigiks päevadeks ise rendiautot võtma. Otsisin netist, aga leidsin ainult "day trip"-e.

Kas seal sääski ka on, mingit vahendit või magamiseks öösel võrku on vaja?