autoreis Oahul ja Mauil (ööbimine autos)

Tere!

Minek Havaile oktoobris kaheks nädalaks kahekesi, nädal Oahul ja nädal Mauil. Kulude kokkuhoiu mõttes on plaan mõlemal saarel rentida suuremat sorti auto ning selles ka ööbida (oleme seda varianti kasutanud edukalt Euroopas). Olen uurinud netist selle teema kohta. Ühest küljest räägitakse, et kodutuse probleemi tõttu on Havail keelatud nt rannas ööbimine ja ka autos magamine. Samas leidub ka neid, kes seda ilma probleemideta teevad. Ilmselt ei maksaks oma autot väga avalikesse kohtadesse parkida.
On mõnel siinsel reisisellil selles vallas kogemusi? Loeksin neid hea meelega.

Tere!

Meil on kogemus just autos ööbimisega nii Mauil kui Oahul. Autouksed peab kindlasti lukku panema öösel, kuna meil oli kogemus sellega, et üks kohalik "native" mees tahtis meie autosse keset ööd sisse muukida spetsiaalse joonlaua taolise esemega. Hirmutas ikka väga ära.
Nii Mauil kui Oahul on mitmeid alasid, kus on võimalik telkida ning ka autos magada, need on selleks ettenähtud paigad. Internetis peab registreerima ning vastava summa tasuma (summa ei ole suur) ning paber tuleb välja printida ning auto esiklaasile panna.
Hoiatuseks, et Oahu kõige kuulsam ja turistide lemmikuim rand, Waikiki beach, on öösel kodutuid ja kerjuseid täis, kes päikese tõustes end üles hakkavad ajama.

Aga head reisi!