trip-krainetrip-ukraine-dark
Autosuvilaga Itaaliase

Plaan minna 29.09.09 autosuvilaga Itaaliasse rahvuste motokrossile läbi Poola, Tšehhi, Austria. Sooviks infot mida nendes riikides tasuks vaadata ja külastada. Millistes riikides on kämparil teemaksud. Ja kus saaks muretult ööbida. . . . . Trip.ee korrigeeris teksti vastavaks eesti keele grammatikareeglitele

Trip.ee eripära võrreldes enamiku võrgufoorumitega seisneb selles, et me austame oma emakeelt - eesti keelt ja palume seda teha ka meie kasutajatel. Igaks juhuks toonitan, et kõik laused algavad suure algustähega, samuti nimed (sh kohanimed) ning loetelu elemente eraldatakse komadega. Ootame mõistvat suhtumist ja loodame, et leiad meilt vajaliku info.

Sai augustis ka Itaalias käidud. Siin on meie teekond:

http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=Tallinn,+Estonia&daddr=Karlovy+Vary+to:Sirmione%2FSPBS11+to:Piazza+di+Porta+San+Vitale+to:Viale+Giovanni+Amendola+to:Rome,+Italy+to:Via+Martiri+della+Libert%C3%A0%2FSR14+to:Joakima+Rakovca+to:Zoisova+Cesta+to:predjama,slovenija+to:Avenija+Dubrovnik+to:Buda%C3%B6rsi+%C3%BAt+to:Route+11&hl=en&geocode=%3B%3BFfKgtQIdOE2iAA%3BFfbspgIdNEutAA%3BFTTimwIdgPurAA%3B%3BFU4ctgIdEku7AA%3BFbK4swIdzzraAA%3BFZqavgId5lTdAA%3B%3BFYqBugIdBNXzAA%3BFSSH1AIdZlMiAQ%3BFb6giQMdIJV7AQ&mra=ls&dirflg=ht&sll=50.663985,17.75646&sspn=19.042061,46.538086&ie=UTF8&t=h&ll=48.632909,18.984375&spn=20.008124,46.538086&z=5

Poolas oli kiirteemaks 50.- ja seda iga 100km tagant. Poolas midagi huvitavat pole veel leidnud, ega ausalt pole huvi tundnud ka. Kuid seal on huvitavalt kombel "night club"-d avatud 24h ja kõrval saad toa üürida kui soovi on :)

Tšehhis kindlasti külastada poodi Lidl ja tankida ennast korralikult Gambrinust ja Starobramenit täis. Külasta ka Karlovy Vary-t, kus on geotermaalbasseinid.

Austrias on Salzburg(Mozardi sünnikoht) ja igasugused mägikülad huvitavad.

Itaalias on Gardalandi lõbustuspark, pilet täiskasvanule terveks päevaks on 35 EUR-i. Igati vägev koht. Miinuseks on aga tunnised järjekorrad iga atraktsiooni juures, kuid sellega harjub ja lõpuks oled väga rahul.

Firenzes on vägevad ööklubid.

Roomas külastage Vatikani, Sixtuse kabelit, Kolosseumi ning kindlasti käige ka Pub Crawlingul. Kui tahad head ülevaadet roomast ja ajaloost, siis osta Hop-on Hop-off bussipilet - kõrvaklapid pähe ja saab inglise keeles kuulda tutvustavat juttu pea 14 vaatamisväärsuse kohta Roomas. Meil maksis bussipilet 17 EUR-i nägu

Tagasitulles külastage kindlasti ka San Marinot, ning ronige kõige kõrgemasse tippu - vapustav vaade. Öösel on seal vapustav vaade romantika jaoks ja päeval müüakse turistidele nänni(külmkapimagnetist vibuni)

Lõpuks kindlasti Veneetsia. Öösel on seal mõnusam, ei haise nii palju.

Itaalias olles proovi kindlasti Itaalia pastat, need on imemaitsvad. Kurvastuseks pean tõdema ka, et pizzad ja lasagned olid seal jubedad. Pizza oli maitselt küll hea, kuid isegi pannipitsad olid sama õhukesed kui meie Peetri pitsad. Ahja, kui pitsat sööd, siis pane mingit punast õli peale, jõhkralt hea . . . . Toimetaja kustutas tekstist petturlusele ja rehepaplusele suunavad soovitused. Järgmised samalaadsed teemakäsitlused kasutaja poolt tingivad postituse automaatse arvamise rämpsu hulka.

Kui sattuda Rooma ja Lazio kanti, siis sealsetest üritustest tegi Kristel väikese nimekirja: http://itaalia.wordpress.com/2009/09/18/see-nahtamatu-regioon/

Muidu võib ka teistes regioonides väikeseid külakesi pidi käia ning leiab palju huvitavaid sügislaatu.

Lasagnet sööma kutsun kõiki Bolognasse, meil on see igaljuhul imeline - ehkki meie lasagne erineb mõnevõrra lõuna omast (mis on eriti hea teisel päeval... aga ka muidu, soovitan!) Itaalia pizza ongi õhukene, see ongi see viis kuidas pizza sünnimaal ta on välja mõeldud, ei ole vaja kohkuda (vaid sellest eeskuju võtta...). Nojah, kuigi ma olen kohanud jaapanlasi, kes on veendunud, et pizza on nende leiutis :-)

Punane õli on eeldatavasti olio piccante: õli, veiniäädikas, punane pipar

Eestlastele kohaselt teeme kõike nii, nagu teised ei tee. Petame, nihverdame ja vingerdame nii kuis jõuame, et ei peaks vaid ausalt elama ja ka kõige eest, mida meile tehtud, ehitatud ja pakutud ka maksma ei peaks. Soovitus sulle Sinu järgmisteks reisideks oleks lakooniline ja lihtne. Enne kuhugile minemist uuri pisut riigi kohta, kuhu lähed ja palju ei oleks ka seda reisi tehes ausaks jääda. Kuradi suure kokkuhoiu said oma Tsehhi kiirteekleepsu ostmata jätmisega ikka küll. Kuid suure ja olulise matsluse pitseri vajutasid meile, eestlastele, küll. Aitäh Sulle kaasmaalane.