Viimased kommentaarid

Lend sinna on tõesti ropult pikk. Minu kogemus:TLL-CDG: 3hCDG-LAX: 12hLAX-PPT: 8h+siis lendude ootevahed lennujaamades.On ka muid variante läbi Santiago, Aucklandi ja ka Tokyo, aga ilmselt kõige sujuvam ikkagi Pariisi ja LA kaudu.

Soodsaim aeg on kindlasti aasta algupool, ehk siis vihmasem periood. Kuna käisin ise 10 aastat tagasi, siis ei hakka tänaste hindade koha pealt sõna võtma, aga ropult kallis on seal peaaegu kõik...enamik tooteid tuleb sisse vedada. Minu jaoks oli Bora Bora suht nadi, v.a. laguun, mis on ikka imede ime. Muidu vaevleb saar kogu Polüneesia mure ehk siis prügimajanduse probleemide käes. Prügi üritatakse sageli põletada ja selliseid kohti on saarel üsna mitu. Jätab üsna räpase mulje.Tahiti on mitmetahulisem ja looduslikult põnevam. Super pärl on Moorea.Kui juba sinnakanti minek on, siis tasuks vähegi mõistlike finantsiliste- ja ajaressursside puhul külastada ka Markiisisaari ja Tuamotu arhipelaagi atolle. See riik, mis on laiali paisatud Euroopa suurusele pindalale on oma eriilmeliste saarestike tõttu ikka väga mitmekesine sihtpunkt.Kindlasti minu reiside eksootika tipp seni ja ei imesta, kui jääbki selleks.

Reunion ja Mauritius on küll naabersaared, aga nii looduslikult kui ka ühiskonnakorralt erinevad. Esimene on üsna sageli aktiivse vulkaaniga ja seetõttu saare keskosas üsna metsiku ja ägeda loodusega ning ägedat silmailu pakkuv troopikasaar, mis kuulub Euroopa Liitu ja on seetõttu täiesti adekvaatse majandusega ja euroopaliku kultuuriga paik. Liiklus on parempoolne ja rendiautoga on vahva ringi vurada. Teine on ka ägeda loodusega, kuid pisut lamedama reljeefiga ja pisut igavam tüüpiline banaanivabariik, kus viisakad hotellid ja edukamate inimeste majapidamised on ümbritsetud müüridega ja pääslates istuvad relvastatud turvad, kus eurooplane on kohaliku jaoks pigem liikuv rahakott, öösel Port Louis'i igasse kvartalisse ei ole mõistlik nina pista, liiklus on vasakpoolne ning üsna hullumeelne ja ringi liikemiseks on mõistlik ja täiesti mõistliku hinnaga võtta taksojuht. Toit on mõlemal pool sarnane ja tõsisemaks karri-laksuks peate valmis olema. Mulle meeldis mõlemal pool - ühe reisiga 2 täiesti erinevat elamust, ohtralt julma UV-d, sooja ookeani ja basseinivett. NB! Reunion'il on ülimalt ägedat rummi tootev vabrik - Riviere du Mat ning tehakse ka kohalikku veini (IGP Cilaos). Mauritiuse rumm pole suurem asi. Jaanuari algus on litšihooaeg ja seda puuvilja saab vähemalt Réunion'il soetada täiesti olematu hinna eest.

Lätis-Leedus-Poolas on viimasel ajal ok. Paar aastat tagasi oli kasutajaid suht vähe ja jooksvat infot (politsei, ohud teel jne) ja ka huvipunkte oli vähe. See suvi käisin jälle ja sain kenasti asjad aetud. Riias oli tõsi küll kesklinnas pisut jama, kuna suunas paaril korral ühesuunalisele tänavale valest suunast. Prantsusmaal ja Saksamaal olen kasutanud mitu aastat, ka siis, kui andmeside veel kallis oli ja olen alati rahul olnud. Väga palju kasutajaid, tohutult huvipunkte ja hoiatab kenasti ka ummikute eest.

rraivo On küll katastroofiline. Ma olen 193 cm pikk ja see on kõige traagilisem kilukarp, millega olen elus lennanud.

SmartLynx Estonia'l peaks olema 2 Airbus 320-t lennukipargis. Kõik muu on ok, aga tšarterlennukile kohaselt on salongi paigutatud maksimaalselt palju istmeid, mis muudab pikemad lennud pikakasvulistele persoonidele (nagu mina :) ) parajaks piinapingiks. Jalaruumi lihtsalt ei jätku. Muidu olen hullemategi rontidega lennanud nii, et turvalisuse pärast ma ei kardaks.

Veikos

Kuna vene turiste pole ja ka teisi on vähem, siis on paljud kauplused suletud ja sisseviskamine seda pealetükkivam ja agressiivsem. Meile meeldis samuti see keskusest eemalolek - vaikne, rahulik, turvaline.

neiuxs

Jaz Aquaviva asub tõesti rannast ja Makadi keskusest eemal. Samas sõidab sinna tasuta shuttle iga poole tunni tagant ja Makadi's on Jaz'i grupi 4-l hotellil ka oma privaatrand, kus hotelli randmepaelaga sissepääs, söök-jook tasuta.

Veepargi külastus hotelli külalistele tasuta - veepark asub hotelliga samal territooriumil. 2 min kõndimist - käi palju tahad ja kui tihti tahad. Veepargis lõunavaheaeg 12-13.30 (vist oli see ajavahemik) ja suletakse koos päikeseloojanguga.

Käisime lapsega ja kõik olid ülimalt rahul.

Ma pole vast kõige kogenum Egiptuse külastaja, aga konkreetne hotell oli küll reaalselt heal tasemel ja paremat pole seal näinud.

Jaz Aquaviva - Makadi Bay's. Uus hotell, puhas, korralik teenindus, väga hea toit, soojad basseinid, lastebassein, territooriumil suur veepark, kus tegevust igas vanuses lastele ja ka täiskasvanutele.

Ups...ju siis evisin vananenud infot. Pole paaril viimasel aastal asja uurinud, aga mõned aastad tagasi pidi olema Prantsusmaa aadress ja pangakonto sealses pangas. Kindlasti väga mugav vidin. Olen sõbra oma teinekord kasutanud, kui vaja aega kokku hoida.

Telepass'i mitteresident osta ei saa, samuti, nagu Telepéage'i Prantsusmaal. Pead omama kohalikku aadressi ja pangakontont. Pmst on 1 € per 10 km suht õige keskmiselt. Sõltub regioonist. ViaMichelin'i ma väga ei usalda, kuigi Itaalia pole oma kiirteemakse oluliselt tõstnud juba mitu aastat, erinevalt Prantsusmaalt. Ntx juhtumisi sõitsin täna marsruudil Ventimiglia - Tarvisio. Teemaks 76 € (ViaMichelin'i väitel 64,40) ja distants 740 km.

Sõitsin täna läbi Põhja-Itaalia - Monaco'st Austriasse. Kütuse hind on ulme võrreldes muude Euroopa riikidega. Kiirtee ääres diisel ca 1.30-1.35, bensiin 1.45-1.55. Muu on ok :) Angaaride kohta kahjuks infot ei evi...

Kuna lendan seda otsa regulaarselt, siis on minu jaoks ainumõistlik kasutada LH teenuseid. Ok, ümberistumine Frankfurtis on vbla lisamiinus, aga turvaline kohalejõudmine usaldusväärsete lennuaparaatide ja mõistliku olmekvaliteediga ja täiesti ok ooteaegadega on üldjuhul olemas (muidugi, kui välja arvata sakslaste perioodiline streikimiselembus ;)). Kui bronnid lennud varakult, ei maksa väga haigeks ka end. PS! teinekord saab päris mõistlikke pakkumisi ka Marseille'sse. Ma pole senini tarbinud meie värske rahvusliku lennukompanii teenuseid, kuna olen piisavalt palju näinud nende lennuparki - akrofoobina ma pmst selliste antiiksete munakoortest Carpatair'ide ja krt teab mis veel ettevõtete rontide istmete peale oma kallist tagumikku :) ei usalda. Air Baltic'uga olen 2 x elus lennanud...ja ma ei armasta pedereerimist pagasiga, käsipagasiga ja lennukis ulmehinnaga kräpptoidu ostmisega.

Paar ööbimissoovitust, kui huvitab villapuhkus: http://les-cerisiers.com/oliviers.htm http://www.mas-rose.com/fr/accueil http://masdesdemoiselles.com/ Mas de la Rose on reaalselt ägedalt nunnu koht. Olen seal 2 x olnud...Teised ka ok.

Kultuurilisi vaatamisväärsusi on Provence keskosas küllaldaselt - Avignon, Nimes, Arles, Orange, Pont-du-Gard, lisaks muidugi veinimajad ntx Chateauneuf-du-Pape's, Bedarrides's jne jne.

Mis puutub autorenti, siis jah, see on tõsi, et kui võtad auto ühest rendipunktist ja annad üle teises, siis läheb asi kalliks, kuna pead maksma ka tagasitoimetamise tasu. Ja teises riigis üleandmine veelgi kallim. Aga, kui see vajalik on, tasub uurida. Enamik soliidseid autorendifirmasid seda teenust pakub. Prantsusmaalt auto võttes ja soovides Itaaliat külastada, läheb kindlustus kallimaks, kuna Itaalia kindlustusriski määr on kõrgem. Pmst ei pea Sa ju rendibüroos ütlema, et Itaaliat külastad, aga samas, kui miskit juhtub, on jama majas. Lisaks on täna kõigil autodel GPS-valve seadmed peal, seetõttu ma pole kunagi viitsinud häma ajada.

Eelkõneleja jutuga Nice'st Itaaliasse sõitmise kohta ei ole päriselt nõus. Nice'st saab mööda kiirteed otse Genua'sse (tee peal ägedaid kohti ka küllaga - Sanremo, Arma di Taggia, Cinque terre jne) ja sealt edasi kuhu iganes. Pole väga stressav tee, pigem palju ilusaid vaateid Vahemerele ja mereäärsetele linnakestele. NB! Nice'st Genuani on täpselt 100 tunnelit kiirteel pikkusega paarikümnest meetrist kuni 2,8 km-ni. Ok, kiirteed on Itaalias ja Prantsusmaal suht kallid.

Lisaks, et kütust soovitan tankida Prantsusmaal, Itaalias kütus Euroopa üks kallimaid. Kõige mõistlikumad on supermarketite automaattanklad (Casino, Carrefour). Diisli hind nendes pea sama, mis Eestis. Bensiin oluliselt kallim. Kiirteetanklad kõige kallimad.

Kui veel miskit piirkonna kohta küsida tahad, anna tulla. samas, võrgus on infi päris meeleolukalt.

Kui tahad reaalseid soovitusi saada, siis palun kirjelda oma plaane, kus riigis mida vaadata sooviksid. Võid ka ju tõesti kütust põletades selle otsa 3 päevaga ära teha, aga puhtalt juba turvalisuse huvides ma seda üldiselt ei soovitaks. Ise ma üle 12 tunni päevas puhtfüüsiliselt ei viitsiks roolis istuda, kui ajalimiiti ei ole. Saab enam-vähem samasuguse jetlagi, nagu lennukis, olgugi, et vahepeal võid (ja peadki) pause teha. Ei tea ka Su autojuhivõimeid ja mis riistapuuga liigud.

Kes viitsib lugeda, siis mu reisipäevik 2009.-st. http://trip.ee/node/47853 Hinnainf vbla küll pisut aegunud, aga ideid ja vaatamisväärsusi leiab sealt kindlasti.

Millal täpselt minek? Mu sõpradel on 18. augustini korter üürile anda Mandelieu-la-Napoule's. See on Cannes'i lähedal, mitte küll päris Saint-Tropez'is. Aga, kui on rendiauto, siis pole vahemaad kuigi suured. Ilma ette bronnimata augustis suure tõenäosusega mõistlikku öömaja Cote d'Azur'il ei leia ja kui leiad, siis maksad end nö haigeks. Kõikide rendiautode kontorid on Nice lennujaamas olemas nii, et valige mida tahate. Mõistlik oleks ka loomulikult ette bronnida, saab vast väikese hinnavõidu ja hoiab aega ka kõvasti kokku. Vaadake www.rentalcars.com

Lõuna-Prantsusmaal juulis pime peale 22.00. 9-st hakkab hämarduma ja see protsess on oluliselt kiirem, kui siinkandis. maunu nali on äge, aga siiski mägiserpentiinidel soovitan pimedas ülimalt ettevaatlik olla. Pigem startida varakult - liiklus hõredam ja nii palav pole ka.

Juulist kuni poole septembrini ranna ligidal suure tõenäosusega 100 euriga tuba ei pruugi saada. Tõesti, tasub vaadata apartmente, kuid ka neid tõenäoliselt viisakaid 100 eest ei saa. Tasub vaadata Ibise (Accor) keti hotelle. Võib juhtuda, et saab hinda. Toad on väikesed, kuid üldiselt puhtad. Hommikusöögid tuleb lisaks juurde osta ja on suht basic'ud, kuid, kui eelarve on selline, siis muud ei oskaks soovitada.

Kui pelgalt autoretk, siis pole ju miskit hullu. Natuke jalutamist parimatele vaatekohtadele ei tohiks ka sellises kuumuses väga kurnav olla. Kõrgemates punktides on ka kindlasti tuult ja tundub jahedam. Lisaks saab ennast vahepalaks jahutada Sainte Croix' järves. Matkamisplaani puhul oleks loomulikult keerulisem. Kui pole sellise palavuse ja permanentse päikesepaistega harjunud, siis tasub enne hästi järgi mõelda. Kindlasti võtke varuga mineraalvett kaasa, sest seda kulub ka autoretke puhul ohtralt. Igatahes tasub minna. Kindlasti piirkonna, kui mitte kogu Euroopa üks vingemaid kanjoneid ja looduselamusi kindlasti.

Olen käinud sellel saarel märtsis, aprillis ja mais. Igal juhul on nendel perioodidel märksõnaks olnud see, et kusagil saarel paistab alati päike ja on reaalselt soe. Ookean on märtsis karastavalt jahe, aga "meiesugustule hüljestele" siiski vist ujutav (mulle mitte, armastan pigem 25+C vett :) ). Puerto de la Cruz kipub kevadel jääma sageli pilviseks ja jahedaks, aga lõunarannikul on pigem soe ja päikeseline. Aga, tõesti, küsi infi tenerifeinfo.eu rahva käest. Nad on permanentselt saarel ja tevad, mis toimub :) Üks ägedamatest saartest maailmas, mida külastanud olen. Võtke rendiauto ja nautige loodust!

112.- EUR on kallis? Siis on shit majas...Suvel on Lõuna-Prantsusmaa suht nõutud sihtkoht ja minu arust, kui Sa saad 112 eurikuga lennu, siis peaksid olema pigem häppi. Vaata sihtkohana pigem Marseille'i. Lend võib tulla kirvem (Lufthansa tõenäoliselt), kuid pead arvestama, et rongipiletid pole kohapeal just maailma kõige odavamad ja ka rendiauto maksab omajagu...kui just pool aastat ette ei bronni. Ma väga vabandan oma arrogantsust, aga, kui kavatsed suvel minna Lõuna-Prantsusmaale puhkama, siis võiksid pigem nautida normaalse lennukompaniiga lendamise mugavust ja ajavõitu, kui hakata kombineerima odavlennuga 3 ümberistumist koos kaasaskäivate "mugavustega" ümberistumistel või lennujaamade vahetamisel. Aga, kui see tundub vastuvõetamatuna, siis mul kogemused puuduvad, kahjuks.

Kui huvi, siis vaata mu postitusi selles valdkonnas. Neid on omajagu. Eks see Provence ole viimasel 10 aastal mu nö teine kodu olnud. Kõik sõltub, mis valdkond Sind huvitab - Cote d'Azur, sisemaine Provence, veinid, loodus jne. Anna teada, üritan aidata! PS! Parim aeg lavendlipõldude ilu ja aroomi nautida on juulikuus...