Avastamata kohad Argentiina-Tšiili

Tere!
20.09-22.10 on ees tripp kahekesi Lõuna-Ameerikasse. Esialgne plaan on 3 päeva Buenos Aireses, 2 päeva Iguazul, 2 päeva Cordobas, siis 3 nädalat aega sõita, avastada campervaniga Santiagost alla Punta Arenasesse, 2 päeva Ushuaias ja lõpus uuesti BA 3 päeva, sellest 1 Uruguaysse. Milliseid ägedaid kohti, matku, aktiivseid tegevusi, kauni loodusega paiku soovitaksite, mis ei ole turistidele niivõrd teada ega reklaamitud netisaite uurides? Ja millised mainstream kohad ei olnudki nii head, kui ootasite ehk pole väärt külastamist?
Väga tänulik, kui jagate oma kogemusi, soovitusi.

Raske soovitada, sest üks kuu on väga lühike aeg niivõrd suure ja ilusa piirkonna kohta, aga proovin kirja panna mõned vähemreklaamitud kohad

Buenos Aireses - El Zanjon de Granados - maa alune muuseum
Iguassul

  • Kui linnud meeldivad, siis Brasiilia poolel asuv Bird Park tasub külastamist.
  • Itaipu tamm väärib samuti külastamist. Juga võiks vaadata mõlemalt poolt, arvestades, et Argentiina pool läheb terve päev (ülemine jalutusrada, alumine jalutusrada ning rongiga Garganta de Diabloni ja tagasi).

Santiagost allapoole:

  • Chiloe saar oma puukirikutega (kuuluvad UNESCO maailmapärandi nimekirja)
  • Marble Caves (kuulub kategooriasse "sellist kohta ei saa olemas olla”, asub täielikus pärapõrgus, aga näebki välja täpselt selline, nagu fotodel https://tarmotamming.blogspot.com.ee/2013/04/marble-caves.html#more.
  • Terve Carretera Austral on vaatamisväärsus, kui järele mõelda, et kuhu see tee on ehitatud.
  • Kui pingviinid meeldivad, siis Tšiili Tulemaal asub Penguino Ray, samuti väljaspool aktiivset turismipiirkonda, see peaks olema üks vähestest kohtadest Lõuna-Ameerika mandril, kus saab näha suuri kuningpingviine http://pinguinorey.com/
  • Kui Uruguayle jääb üks päev, siis külastaksin Colonia de Sacramentot.

Omale on abiks olnud Tripadvisori "Things To Do" ja viimasel ajal lisaks
http://www.atlasobscura.com.

Kui campervaniga liikuda, siis ööbimispaiku leiab http://www.ioverlander.com/, neil on iPhonele ja Ipadile app samuti. Tasuta kaardid Garminile saab siit http://garmin.openstreetmap.nl/ ja http://www.proyectomapear.com.ar/

Bensiini hind oli kevadel peaaegu sama, mis meil Eestis, diisel maksis u 75 senti liiter. Mida rohkem allapoole, seda kallimaks kütus läheb ja Carretera Australil sõites tuleks kasutada iga võimalust tankimiseks.
Copeci tanklatest saab osta väga häid kaarte ja turismiteatmikke http://ww2.copec.cl/chiletur/guias
NB! need on ainult hispaaniakeelsed.

Kui on vaja kohalikku SIM-kaarti interneti jaoks, siis soovitaksin Entelit, seniajani pole probleeme olnud.

Edu!

Suur tänu, Tarmo. Sain siit mitu uut kohta, mis läksid resiplaanidesse kirja. Oskate soovitada, mis rakenduse või seadmega oleks praegusel ajal kõige parem oma reisi jäädvustada kaardil? Juhul kui võtta näiteks Entel SIM kaart.

Enteli sim peaks töötama tavaliste GPS trackeritega. Argentinas tuleks siis kasutada kohalikku kaarti, näit. Personal oli päris mõistliku hinnaga. Siit saab lisainfot http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Argentina

Teekonna jäädvustamine kuskil veebilehel/blogis oleval kaardil tekitab aga mitmeid küsimusi.

Et kas see peab ikka olema real-time, ja et üles laaditakse hetke täpne asukoht, ning näha on eranditult kõik pöörded ja peatumised. Mis on omast küljest mugav, aga seda on peetud mõnes mõttes ebaturvaliseks.

Teine lahendus on võtta näiteks Garmini GPS seadmest vastava päeva gpx fail, ja see üles laadida Google My Mapsi. Ma olen ise viimastel aastatel seda lahendust kasutanud, et mingi blogipostituse juures on vastavate päevade teekond.
Näide: https://tarmotamming.blogspot.com.ee/2013/08/back-road-to-machu-picchu.html Kohe postituse alguses on klikitav ja zoomitav kaart. Eeldab aga natuke rohkem tööd.

Siin on valmislahendus koos kaardirakendusega - SPOT Messenger https://www.findmespot.com/en/ , aga kui vaadata leviala, siis Tulemaa on juba leviala piiril.