Bensiini hinnad

Mis hinnad on hetkel bensiinil Euroopas, plaan nimelt autoga Saksamaale sõita, sinna Prantsuse piiri poole. Et kas mõtekas Eestist kaasa võtta?
.
.
.
Trip.ee lisas postitusele suured algustähed ja natukene parandas postitust keeleliselt! Palume postitajal olla tulevikus tähelepanelikum õigekirjareeglite suhtes!

Ma ei leidnud sealt kuupäeva aga kogemusest võin öelda et suhteliselt lähedased http://www.autoclub.ee/

Enamvähem aktuaalsed bensiinihinnad Saksamaal leiad siit: http://gasoline-germany.com/statistik.phtml ja mujal Euroopas: http://gasoline-germany.com/international.phtml?changeto=EN. Euroopa tabel pole ka päris aktuaalne, nt Eestis näitab see liitri hinnaks 18 krooni, vahepeal on see aga madalam. Üldiselt on Eestis ning teistes Balti riikides tavaliselt Euroopa Liidu odavaimad bensiinihinnad, seega soovitav esmalt Eestis täis tankida, seejärel Leedu-Poola piiril. Poolas on bensiin ca 18 kr/l ja Saksamaal 20 kr/l. Nii et kui reastada hinna järgi, peaks odavast kallimani olema Eesti, Leedu (enamvähem võrdsed), Poola ja Saksamaa.
Mis Saksamaasse puutub, siis kõige kallimad on kiirteeäärsed tanklad, kõige odavamad aga suurte ostukeskuste juures olevad iseteenindustanklad.