Bologna

Tere!

Plaan minna augusti keskel Itaaliasse - lennukiga Bolognasse ja sealt rendiautoga edasi liikuda. Kas keegi oskab öelda kas Itaalia autode sigaretisüütajad on samasugused kui meil siin, kuna plaanis kodus GPS kaasa võtta. Olen kuulnud et osades riikides pidid olema pistikud teistsugused. Kas Bologna lähedal on kuskil mõnda veinimõisa - viinamarja kasvandust? Või äkki keegi oskab soovitada mõnda väga huvitavat kohta, mida ei ole reisikirjdes kirjeldatud, kuid kus tasuks kindlasti ära käia.

Suured tänud vastajatele

Hei-hei, teretulemast!

Jah, saad rahus kodust GPSi kasutada.

Bologna enda vaatamisväärsuste kohta kirjutasin kunagi siin (mida teha kahe päevaga Bolognas): http://tatsutahime.diaryland.com/jaanuar10.html#2010-02-23_13:10

Bologna lähistel autoga liikudes olen mina tavaliselt soovitanud seesuguseid kohti:

(*) "Tour del fascismo". Demonstreerib selgelt, miks fašistlik mõttelaad Itaalias ikka veel olemas on ja milline see välja näeb.

Forlì (Mussolini kants, illustreerib selgelt temalaadi mõtteviisi) - Bertinoro (umbes aastast 1000 pärinev losskindlus, mida Barbarossa pärast enda jaoks täiendas, valgest kivist colonna delle anelli, naturaalne rõdu, aga võib talvel kinni olla jne) - Predappio (Mussolini sünnipaik, sinna surnuaiale on ta maetud, kindlasti tasub cripta Mussolini vaatamist, täiesti teisest maailmast, suur osa sellest linnakesest kannab Mussolini pitserit) - Rocca delle Camminate (Mussolini pere suve'rantšo', praeguseks mahajäetud kummaline paik, kuhu suvel mõnikord on ka rohkem ligipääsu kui väravateni. Samal ajal annab see tiir ka väga hea ülevaate Romagna linnakestest, loodusest ja ilust.

Tausta annab ehk ka see lugu: http://itaalia.wordpress.com/2009/03/18/sa-maletad-kui-olid-fasist-ja-viskasid-rooma-tervitust/

(*) Ravenna - Ferrara. Mõlemad imelised linnad, koos põneva ajaloo ja arhitektuuriga. Ravenna bütsantsikirikud tasuvad eriti vaatamist, kaheksa neist on ka UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Ravenna tuleks kindlasti-kindlasti plaani võtta kui siinkandis liikuda!!!

(*) Marzabotto - Riccione. Marzabottos näeb etruskite pärandit, lisaks võib külastada Parco di Monte Solet, ühest otsast hingematvalt kauni loodusega paika, teiselt poolt aga taaskord õõvastavate mälestuste paika (http://en.wikipedia.org/wiki/Marzabotto_massacre). Kui võimalus tekib, siis tasub vaadata ka filmi L'uomo che verra' (suures osas Marzabottos salvestatud; http://www.imdb.com/title/tt1351672/)

Riccione on tüüpiline Aadria mere äärne linnake, seal saab väga head kala ning see on pisut väiksem ja pisut ilusam kui Rimini. Augusti keskel muidugi on kõik mereääred ülerahvastatud :)

(*) San Marino. Iseenesest teine riik, millest mõned osad on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja, seega vaadata oleks kindlasti ühte ja teist. Kuna sinna ühistranspordiga on raske saada, siis tasub autoga sõit ära.

(*) San Benedetto in Alpe, Acquacheta - taaskord rahvuspargi ääres (Romagna ja Firenze piiril) olev imelise loodusega paik, Acquacheta jõe ääres võib näha kaunist koske, millest kirjutas juba Dante (nii kahetunnine jalgsimatk San Benedettost, tasub kindlasti tegemist!).

Veinipaiku pean veel vaatama, aga otsi mõni veiniteejuht, seal on arvatavasti kirjeldatud - Emilia Lambrusco on suurepärane (aga seda tuleb juua Emilias, väljaviiduna muutub joodamatuks :D)

See info ka, et ma loodan, et "augusti keskel" on pärast 15., sest enne on arvatavasti isegi tuul mere äärde puhkama läinud, inimestest rääkimata ja toidupoedki on ennast sulgenud ja kirikud missad edasi lükanud :)