Costa Rica rannikud - kas Vaikne ookean või Kariibi meri?

Kas keegi on lähiajal käinud Costa Ricas ning oskab soovitada, milline rannik parem on? Kas on mõtet külastada ühel reisil mõlemat rannikut või tuleks pigem piirduda vaid ühega? Reisiaeg märts 2018 ning saabudes on plaan kohe minna Arenali/La Fortunasse vulkaani juurde ning nüüd olemegi dilemma ees, kas valida jätkusihtkohaks mõni Vaikse ookeani äärne piirkond või hoopis Kariibi rannik? Täpsustavalt võib öelda, et hindame ilusat ja metsikut loodust, kauneid randasid (mis pigem ka veidi metsikud), ja rahulikumat olemist..

Aitäh igasuguste täpsustuste-vastuste eest! :)

Nii ei saa küsida, et kumb on ilusam :)

Kui aega on, soovitan käia mõlemas, kui ei, siis... siis on väga raske soovitust anda. Mõlemad rannikud vastavad kenasti sinu soovidele ja kahjuks on 2 rannikut ka üsna erinevad. Tõsi - Kariibi mere rannik on mõnevõrra kompaktsem (sest see on oluliselt lühem) ning väga metsikuid randasid on sealt keerulisem leida (kuid mitte võimatu). Teisalt on loodus seal äärmiselt lopsakas (eriti võrdluses nt Nicoya poolsaarega) ning kõige ilusama Costa Rica ranna tiitli saab minult Manzanillo rand Kariibi mere ääres.

Vaikse ookeani rannikul on aga väga palju selliseid randasid, kuhu ligi pääsemine on keeruline (vajab tõsist 4WD autot või matkamist) ning mis seetõttu täidavad kindlasti ka metsiku ranna kriteeriumi. Ja mida lõuna poole mööda Vaikse ookeani rannikut lähed, seda metsikumaks eluolu läheb. Corcovado ja riigi edelanurga avastamine on kõike muud kui mugav, kuid ilmselt sealkandis näeb ka kõige metsikumat Costa Ricat (ise sinna ei sattunud, kuid tuttavad käisid).

Kui sul on viitsimist, siis võid kiigata minu reisikirja - käisin aastal 2015 ning mõlemal rannikul. Reisi kaart on siin - http://kostariika.blogspot.dk/2015/03/reisi-kaart.html - ning iga päeva kohta on hunnik juttu ja pilte kah. Mina ei loobuks igatahes kummastki rannikust, pigem on La Fortuna selline paik, kus sa tunned pidevat küünarnukitunnet teiste turistidega.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased