Dambullast Habaranasse: kuidas liikuda?
Olen foorumitest aru saanud, et pärast koobastemplite külastamist oleks nutikam mitte jääda ööbima Dambullasse, vaid sõita edasi Habaranesse. Et see oleks parem stardipaik, kui minna Sigiryasse ja Anuradhapurasse. Aga Dambullas Kandy-Habanare bussile mahtuda on vähe lootust. On kellelgi ehk kogemust, kuidas Dambullast edasi saab ja mis see maksma läheb? Või oleks õigem teha kohe vahepeatus ka  Sigiriyas? Aga see eeldaks vist juba päevaks autot koos juhiga?
Kõik ideed on teretulnud! 

Soovitan samuti Habaranasse paariks ööks jääda. Sealt saate teha Dambulla koopatempli ja Sigirya Rocki ühe jutiga ära, taksoga muidugi ja max. kella 2-3 olete hotellis tagasi. Mõni võib sulle ka Sigirya asemel soovitada Pidurangala Rock'i, aga minu arust on see ikka jama. 

Anuradhapura jääb sealt pisut kaugele... On muidugi võimalik seal Habaranast päevaga ära käia, aga mina valiks selle asemel Pollonaruwa külastuse ja Anuradhapura jätaks üldse ära!
Habaranast läheb iga (poole?) tunni tagant buss Kandysse, ka meie läksime sellega. Ööbimiskohas küsige üle täpne bussi väljumiskellaaeg ja bussipeatuse asukoht (asub sealt mingi kilomeetri kaugusel). Poolel teel Kandysse võite veel maha minna ja külastada seda vürtsiaeda ja seal saab tellida ka kokanduskursuse/lõuna (kohad ette kinni panna!).
Habaranast tegime me veel Minnerya safari, autojuhi saime ööbimiskohast (tingima peab!). Safari piletid, automaks jne on fikseeritud (kassas on hinnakiri üleval, kui viitsid seal FB grupis (vt mu viimast linki) otsingut kasutada, leiad mu vana foto sellest ka ülesse) ja kui tingite, siis vaid autojuhi tasu üle.
Ööbisime siin ja soovitan! Kummardatakse ette ja taha.
Sööma minge siia, igati sürr koht ja jääb sellest ööbimiskohast mingi paarisaja meetri kaugusele vaid. Sissepääsu alguses on ehk raske leida, asub see tee ääres ja põõsastes, aga Google Maps näitab õiget asukohta!

Ja lõpetuseks, seda lugesid?

Mina just soovitan Pidurangala Rocki aga see on tegelikult maitse asi kas sulle meeldib rahvamass või mitte. Käisime ühel päeval mõlema "kivi" otsas ja hiljem mõtlesime miks me küll sinna Lion Rocki ronisime :) 


Ööbisime me hoopiski Sigiryas. Tegime sealt väljasõite, nt käisime Kaudulla rahvuspargis.  Sigiryast liikusime edasi Kandysse bussiga, mis käib 1x päevas hommikul pool 7. Ei ole just kõige paindlikum aga samas Sigiryas peatudes oli muudes kohtades kuidagi mugavam käia  (jala kõndisime ööbimiskohast Lion Rocki ja Pidurandala Rocki). Ja Kandysse sõitsime u 2 tundi niiet päev ei läinud raisku, olime hommikul juba kohal ja saime terve päeva Kandys ringi vaadata.

Soovitan liituda FB Sri Lanka backpackers grupiga kust ma sain 90% infost reisi jaoks.