AndresR

Püüame 2x aastas omal käel reisimas käia: suvel-sügisel mingi lühem reis ja talvel kindlasti kuhugi kaugele ja soojale maale. Siiamaani on see õnnestunud, peaasi, et raha ja puhkusepäevi jätkuks :) Minu reisivideod minu YouTube'i kanalil: https://www.youtube.com/user/erilinemees __________________________________ P.S. Kui kellelgi huvi, siis võin alati sümboolse tasu eest jagada oma käidud reiside plaane: marsruudid, öömajad, vaatamisväärsused, kohalikud giidid, lihtsalt kasulik info jne jne ja seda kõik päevade kaupa! Või siis lihtsalt ka täiesti uue reisikava koostamine.
Rändur ja toimetuse liige, liitus Tripiga 5 aastat tagasi. Tahab minna:
464 meeldimist
56 postitust / 1329 kommentaari
40 (6.4%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
hakkan alles nüüd taipama, et rongifirmal endal ju ikka online keskkonda ei ole ja ainus võimalus on broneerida läbi agendi?
Aga paljumainitud Visit Sri Lanka Tours tundub nii halva mainega ja ebausaldusväärne... Mis agendi kaudu siis broneerida?
Taban ennast mitu korda mõttelt, et kas sa üldse mu antud linki lugesid (sorry)? Mul seal ju kirjas, et vaid kohapealt või läbi vahendaja saab rongipileteid osta.
Ja miks ma peaksin sel juhul halva renomeega vahendajat ise kasutama ja siis ka siin teistele soovitama? Julgen väita, et see firma suurim rongipiletite vahendaja.
Vihje: leia tripis soovitatud autojuhtide hulgast endale sobivaim ja lase tal muuhulgas ka oma rongipiletid ära osta! ;) Küll tema juba teab, mis jaamast kuhuni piletid osta. Autojuht paneb paika kõik su asjad, ise tee eeltöö ära vaid Mirissa asjus ja et kuidas tagasi lenujaama saada

Isadora, mul oli reisiplaani suhtes sulle plaanis sama ettepanek teha, aga nii, et jätke Kandy välja ja selle asemel Habarana (2 täispäeva)! Olge Habaranas mõned päevad ja vaadake/tehke seal:  Sigiriya Rock, Minneriya safari, Dambulla Cave Temple. Ka Yala jäta välja. Võtke autojuht ja tehke temaga Negombost kuni Mirissani. Autojuht vahepeal paneb teid rongi peale ja võtab NE-s uuesti maha. Ühtlasi võite NEs ka selle Bluefield Tea factory ära vaadata. Mirissas olete iseseisvalt, kaua saate ja sealt rongiga siis ülesse.

Seega: Negombo-Habarana-rongisõit-Ella (1 täispäev, kui vaid silda vaadata)-Mirissa-rongiga Colombo-taksoga lennujaama.
Rongisõidusse "sisseelamiseks" siin meie sõit: 

Nojah, sigala, aga inimene küsis hoopis midagi muud. Lapse kohta ta juba ennetavalt kirjutas, et Ta on küll juba kogenud reisisell (23 lendu seljataga ja mitu korda Aasias käinud.


Ma ise saan ülaltoodud küsimustele vastata järgmise nädala lõpus, kui puhkuselt tagasi ja arvuti taga. Moblast ei viitsi pikki tekste toksida.
P.S. Rongi kohta ma juba olen kirjutanud tripis, paluks eelnevaid postitusi lugeda

Kuigi me jõudsime sinna pealelõunat, julgen ma väita, et rahavahetused öösel suletud.

Takso maksumus: kui lähed lennujaama kodulehele, siis sealt leiab ka erinevate taksofirmade poolt pakutavate sõitude fikshinnad. Öösel võib maksumus päevasest kallim olla. Meil läks 1250 LKR

4x kõrgem hind??
Sa ekre oled ikka inimeste häda ärakasutaja küll, 100% väärid oma nime

Mis kell lennuk läheb? Äkki Tõrvast saab 2tk vanade templitega...

Ei oska nii viimasel minutil muud soovitada, kui et trüki see välja, näita  check-in'is seda ja looda, et teid lennukile lastakse. Siin kirjas, et kaardi saab kohapealt 20CUC eest osta.

Teiseks, kas meie reisibüroodega suhtlesid? Nt Reisieksperdil ja Estravel on (oli meie käigu ajal vähemalt) kaardid kohe võtta. Bürood avatakse tavaliselt kell 10 hommikul. Pass kaasa!

Leidsin ka sellise informatsiooni: If you do get to Cuba without a Tourist Tard, or with a Tourist Card that hasn’t been properly filled out and needs to be replaced, you should be able to purchase one at the airport in Havana for around 25CUC.

Aga mis oli teie poolt raha ülekande aluseks? Ettemaksuarve? A la telefonis öeldi, et makske X summa meile? vms?

Meile just casades lõunatamine ja õhtustamine ei meeldinud.

Palju huvitavam, vaheldusrikkam ja mõnikord ka maitsvam oli väljas söömine. Maitse üle ei vaielda :)
Tervitused Myanmarist!

Jama jutt see "veebis väidetud jutt".

Ma ei tea, et Eestist saaks Kuubale turistiviisaga, ikka -kaardiga!  Arvatavasti aetakse need kaks omavahel segamini. Kui, siis halli passiga, vene passiga nt Kuubale viisavaba.
Enam täpselt ei mäleta, aga üürileandja asjatas registreerimisega ise.

Jootraha kuni 10% (kui pole juba eelnevalt hinnale lisatud!) Ja ikka cucides

Ega seal nn tavareisija jaoks suurt vahet ole, 2015 vs 2018. Vaatamisväärsused ikka samas kohas ja väljatoodud hinnad ei kehti kõik isegi 2018 puhul

Sten, tervitused! ;) Head vana lõppu ja uue parema algust!


Tarmo, ära paku, vaid anna need kontaktid kohe siin ära! Üks ei taha, siis järgmine ikka vajab neid... :)

See aasta oli 400-430€ pileteid Vietnami "üle kuu". Kui kindel soov minna, siis võib alates suvest passima hakata ja kui info tuleb, KOHE ära ostma.

@hopper, mäletad, kaua teil aega võttis, et Pekingis uuesti lennujaamas kõik väravad jne läbida? St peale müüri vaatamist...

Jupstükk1,

näe, siin tasuta klaviatuur, tõmba alla, saad omale telefoni lõpuks täpitähed :)

maru huvitav kõik!

Aitäh ka piltide eest, see teeb lugemise nauditavamaks! Muide, miks neil seal need vanad autorehvid nii korralikult laotud olid? Trepiastmed vms?

Loe oma sihtkohariigi tingimusi, kaua su pass peab veel peale riigist lahkumist kehtima. Tavaliselt on selleks 6 kuud, seega enne reisile minekut vajad sa uut passi.

Lennufirma siin tähtsust ei oma

1. Sai käidud Sri Lankal, Maldiividel ja Hispaania päikeserannikul.
Mis reisidel juhtus? Meil ühel reisikaaslasel läks Sri Lankas lõunasöögil miski tükk nii kurku, et ta ei saanud enam hingatagi ja näost tõmbus täitsa halliks. Rabasin tast selja tagant ümbert kinni ja kukkusin niikaua rindkerele pressima, kuni selle tüki välja saime. Tagantjärele olid need ühed õudsemad minutid meie kõigi jaoks. Miks ma seda räägin: inimesed käige ära tasuta elustamiskursustel, kunagi ei tea, millal seda oskust vaja läheb. Ega ma ka enne polnud neis osalenud, nüüd suvel sai seltskond kokku võetud ja kohe ära käidud. Elu kasulikumad 15min mis raisatud.
2. täpselt 2 nädala pärast ootab meid Myanmar! Ootused on suured. Rohkem hetkel paanis pole, aga Gruusiasse tahaks veel minna...
3. Tripi kaudu sai ostetud pilet Malagasse ja Myanmari muidugi. Piletiootused järgmiseks aastaks? Ootaks 170-200 eurost odavamaid pileteid suve lõpuks Riia kaudu Gruusiasse