trip-krainetrip-ukraine-dark
EF'iga Maltale.

Tere trippijad.Mul on plaanis minna suvel 3 nädalaks Maltale keelekursusele.Lugesin siin lehel küll mitmeid teemasid, kuid igale küsimusele ei saanud ikka vastust.Teadjamad rääkige nüüd. Nimelt ei suuda ma valida peremajutuse ja global village'i vahel.Alguses olin kindel, et global village, aga nüüd lugedes selle kohta hakkan pisut kahtlema.GV poole tõmbas just see, et elaksin omavanustega ja see tundus lõbusam.Kas peremajutuse korral ei või olla nii, et jääd nö outsideriks, et villa omad hoiavad kokku? Peremajutuse juurde tõmbab jälle see, et pole kindlaid piiranguid ja perega on võimalik alati mingile kompromissile jõuda ja nii on rohkem võimalusi.Näiteks õhtul koju minek...GV's kindlad kellaajad ja range kontroll, nagu ma aru olen saanud.Kas peremajutuse korral võib olla ka vähem vaba aega?Nt kui satud üliaktiivsesse perre, kes tirib sind iga päev erinevaid vaatamisväärsusi vaatama. Ja kuna Malta on ööelu poolest kuulus, siis ei tahaks isegi sellest ilma jääda.Maltas on alkoholi vanusepiirang 16(?), olen ise ka 16.Ei plaani minna sinna jooma ja pidutsema, kuid hea meelega prooviks seal mõned kohalikud kokteilid ära.Või on seal mingid reeglid(EF'i omad), et alkoholi tarbimine keelatud? Ja temperatuuridest...kas juuli võib olla eestlasele liiga kuum? Rääkige sellest üldse kõike mida teate.Oleksin väga tänulik! :)

Miks sa just plaanid EF-ga minna ? Mina soovitaks LISA! Keelereise Juulis on seal kuskil 40 C kuumust!

Ahoi,

Mul on vinge kogemus EF-iga Malta osas küll ja üritan ka siinkohal Su küsimustele vastuseid jagada: )

Mina valiksin Global Village'i, sest seal justnimelt on rohkem endavanuseid ja saab suhelda klassikaaslastega ka peale tunde. Peremajutus tundus väga vinge ja mitmed eestlased ka olid seal ja jäid rahule, aga reeglid olid nii meile kui neile samad kojutulekuga jne, seda vaadatakse siiski päris rangelt (ka peres). Peres elades outsideriks ei muutu, saad lihtsalt teistsugusema kogemuse, kuna elad kohalikus peres. Samas teiste juttude põhjal tundus, et nad väga aktiivsed pole ja igale poole massiliselt vedama ei hakka (võib-olla sõltub perest ka), pealegi EF-i üritusi on samal ajal suht palju ka kust osa võtta.

Ööelust - VINGE! Hästi palju lahedaid kohti, sh EF oma klubi ka. Hästi palju noori, kuna sellel ajal on nii palju keelereisijaid seal, aga see tekitab täiega erilise tunde:) Ja ses mõttes, et 16-aastaselt saad käia ka suht igal pool, aga alkoholi ei tohi EF-i reeglite järgi tarbida ja on mitmeid juhtumeid, kus alksi tarbinud koju saadetakse ka, mis suht arusaadav. See-eest näiteks EF klubis tehakse igasuguseid värvikirjulisi alksivabasid kokteile jne: ) Aga tantsida saab - saja eest!

Temperatuuridest - juuli on kõvasti kuumem kui meil siin, aga samas see on hea ka. Alguses on ootamatu, sest suht niiske on ka, aga kui palju vett juua ja päikesekreem peale ja mitte pool päeva päikese käes istuda, siis on okei. Suht energiatandev hoopiski:) Aaa ja päikeseprille läheb kaaa vaja!

Ma ei teagi, lahe oli!

Ma olen pilte ka pannud oma reisist, tseki siin: http://www.efkeelereisid.com/?pg=siht&s=3

Ilusat reisi ja tervita Maltat ka minu poolt:)

vahetevahel öiste eluviisidega

Tere!

Mul oleks ka plaanis see suvi minna. Tahaksin veel küsida, et kui palju eestlasi oli ühe suvise keelereisi peal ja mis vanusegrupis? Ning mitmekesi toas olite ja mis kell olid need piirangud?

Infopäevalt mäletan, et erinevates gruppides oli erinev arv inimesi, lisaks olid osad dance campis, osad watersports campis ja osad tavalistes keeletundides ainult ilma lisahobideta. Vastavalt erinevatele gruppidele oli ka majutus erinevates kohtades. Dance campis oli vist 5-6 eestlast, watersportsis 2-3 ja Internationalis (keeletunnid ilma hobiaineteta) mingi 6. Aga samas International grupi noored jaotatakse laiali ka vastavalt keeletasemele.

Global Village'is oli toas 3-4 inimest, peredes vist sama (2-4, olenevalt kui suur tuba). Loe täpsemalt www.ef.com Keelereisid alt, seal iga sihtkoha kohta kirjas mitu inimest toas.

Kodus pidi olema keskööl, aga see voib olla muutunud. Ma ei tea, tundsin end Maltal vaga turvaliselt - suht vaike koht ka ikka ja igal pool EF-i inimesed:)

vahetevahel öiste eluviisidega

Aga kui see kodusolek nii vara oli siis ju polegi võimalik ööelust osa saada? või võis seal piirangust ka natuke üle minna? Suur äitäh sulle:)

Hei, tsekkisin üle:

· Kojutulekuajad Inglismaal ja Iirimaal: Juuniorid (10-14-aastased) kell 22.00 14-16-aastased kell 23.00 17 ja vanemad kkell 24.00

· Maltal on kojutulekuajad veidi hilisemad teistsuguse elurütmi ja EF Disco lahtiolekuaegade tõttu: P-N kell 00.00 ja R-L kell 01.00

Vähemalt sellised nad olid suvi 2007.

Ööelu lihtsalt algab varem ja lõpeb varem: )

Terv,

vahetevahel öiste eluviisidega

Plaanin ise ka minna see suvi Maltale. Olen 15 aastane. Miks eelistatakse just EF-i reise? Evmar tundub ka ju päris hea ja sama sisuga + hinnad odavamad.

Kas 15 aastastel võib tulla raskusi kuhugi sisse saamisega?(ööelu)

Nii , kuigi pole ma käinud Maltal , käisin ma EF-iga Torquays, Inglismaal , mis oli lihtsalt super reis , mis jääb igaveseks meelde . se oli tõesti lihtsalt kirjeldamatu , välja minekutega ppolnud mingit probleemi, ga kõik on ka kindlasti sinu perekonnas kinni , sest kui sul on ikka mingid troppid vanemad seal , siis kaua väljas olla eisaa , a no oleneb. viimasel õhtuyl olin mina nt. kella 2-ni väljas , et mul perega vedas . Torquayd soovitaksin nagu kindlasti! Te ei kahetse , saate parimad sõbrad, keda igatsete veel kaua :) .

Ólen ka huvitatuv suvel Maltale 3-ks nädalaks keelt õppima minna ja seda EF-i kaudu. Äkki keegi, kes seal juba käinud on EF-ga, oleks nii lahke ja jätaks oma meili aadressi. Tahaks põnevusega kuulda teiste kogemustest ja saada soovitusi. :) aitäh!

Käisin EF töötajana Maltal (kunagi töötasin:) ja külastasin kohti, nägin koole, peresid, Global Village'id jne. Võid siiasamasse küsimusi esitada ja kriban vastu, teistele ka kasulik vb lugeda:)