trip-krainetrip-ukraine-dark
Elamisluba?

Ja järgmine küsimus, Kas Itaalias on vaja peale 3 kuud taotleda elamisluba pikemaks ajaks?Või tohib olla nii kaua kui soovid. Oleme ju Euroopa Liidu-s , olemas on ka codici fiscal

Elamisluba (permesso di soggiorno) ei ole vaja, aga registreerima peab ennast ikka. Kui sa oled ajutiselt, siis saab teha domicilio (sisuliselt lihtsalt paned ennast kirja ajutiselt elajaks ja nàitad àra, miks sa seal ajutiselt oled) vòi residenza. Residenza tingimused on osutunud comune'ti erinevad olevaks, aga pòhimòtteliselt pead àra nàitama:

  • elatusallika (tòòkoht vòi teatud summa raha arvel)
  • meditsiinikindlustuse (eesti haigekassa muide neile ei sobi, aga kui sa Itaalias elad, siis sul seda vist ei olegi?)

Kui sa oled romantilistel pòhjustel, siis kooselu peaks vist ka lugema, ma seda ei ole uurinud.

Suured tänud, ühesõnaga töökoht on olemas, et piisab lihtsalt töölepingu näitamisest või tõestamisest et seal töötan. Eesti haigekassat pole jah , ja Itaalia haigekassa jaoks peab eraldi minema seda tegema, või piisab sellest, et töötan ja koos sellega automaatselt haigekassa olemas?

Itaalias kindlustatuse kohta peaksid ASL-ist paberi saama minu teada (http://www.ministerosalute.it/infoSalute/atlanteHome.jsp?menu=atlante)

Aga minu soovitus on minna elukohajàrgsesse anagrafe'sse ja jàrele kysida, milliseid pabereid nad tahavad, sest nagu yteldud, kombed on comune'ti erinevad, mònel poolt virisetakse rohkem, mònel pool vàhem.