trip-krainetrip-ukraine-dark
Elamusi Helsingist?

Tere!

Sirvisin siinse foorumi Soome teemat ning jäi silma, et ega peale öökoht-töökoht-transport teemade siinses foorumis ülelahepealinna kohta miskit leidugi. Ons asi selles, et Helsingi ei olegi nagu enam välismaa, kuhu trippida, või pole seal sootuks midagi peale hakata?

Viimast hästi uskuda ei taha, seega tekkiski mõte algatada uue teemaharu, et uurida, milliseid mõnusaid ajaveetmisvõimalusi see linn pakub: baarid-kohvikud-klubid-kinod-teatrid-muuseumid... raamatupoed... muud sellist. Siinkohal ei mõtle ma sellist kohustuslikku turistiringi... Sibeliuse monumendi ja kaljukiriku juurde olen ikka sattunud (nagu ka Tavastiasse ja Kiasmasse), vaid pigem selliseid omapäraseid kultuurseid elamusi.

Kas ühele veel tagasihoidliku soome keele oskusega eestlasele on Soomes teatrisseminek üldse tasku- ja jõukohane? Leidub seal mingeid hubaseid jatsubaare vms? Kus kogunevad kohalikud loomeinimesed? Kas lisaks Akadeemisen Kirjakauppa ketile veel rikkaliku keelelise ja temaatilise valikuga poode ses linnas leidub? Toimub seal (kevadtalvisel perioodil) ka põnevaid festivale?

Selgituseks: lähen algaval aastal viieks kuuks Helsinki Ülikooli juurde oma magistritööd kirjutama. Et aga kogu elu üksnes ülikooli raamatukogude ümber ei keerleks, otsingi alternatiive.

Loodetavasti õnnestub aja jooksul endalgi seda teemat täiendada.

Helsingi on vörreldes maailmametropolidega suht rahulik väikelinn, mis elab omaette vaikset igapäevaelu. Alustava info syndmustest saad siit: http://www.helsinki.fi/ http://www.stadissa.fi/ Siit leiad köiksugu kontserte, klubisid, restosid jne: http://www.metrolive.fi/ Kui öppima tuled, kyll siis kohalikud koolikaaslased ja Soome suurim päevaleht Hesari sind kogu vajalikuga kursis hoiavad :-) Palju häid raamatuid leiad kohalikest antikvariaatidest e. divaritest. Kui mingi keelepöhi all, on teater kindlasti jöukohane. Köigest aru ei saa, aga vaata lavategevust ja fantaseeri löpud juurde. Kas ka taskukohane, see on iseasi. Siin sulle näide Helsingin Kaupunginteatteri (linnateatri) hindadest http://www.hkt.fi/liput/ Kui kunztzaali tahad minna, siis Ateneumis saad parima ylevaate Soome kunstist. Ateneumis on sageli ka väga häid rändnäitusi, nt tuleval sygisel seal on lai ylevaade Pablo Picasso loomingust. Kui aga ise kätt tahad proovida, siis seal korraldatakse lihtrahvale igasugu kursusi (työpajat).

Helsingi mönusamad kohad kohalike kuulsuste vaatevinklist: http://omakaupunki.hs.fi/julkkikset Neid sirvides leidub palju häid sööma-joomakohti, niisama hängimispaiku, looduskauneid nurki, plaadipoode ja muid linnaimesid.