trip-krainetrip-ukraine-dark
Ettevaatust Tahkol

Olen Tahkol käinud päris mitu korda kui seekord 2010/2011 jääb küll viimaseks! Soovitan olla ettevaatlik, kuna väga palju on tekkinud vene rahvusest personali kuna ka vene turistide arv on metsik (aastavahetuseks saabus 100 tuhat vene turisti Tahkole). Paar näidet:

  1. Kui oled üürinud seal elamise siis kindlasti tee pilte kui oled avastanud mingi puuduse ning helista kohe keskusesse. Hiljem muidu pead imelikke asju hüvitama.
  2. Lõpukoristuse eest võid arve ikkagi saada kuigi oled kõik korralikult ära koristanud. Vene personal lihtsalt tagant järele väidab, et nemad koristasid kõik üle ning küsivad lahkelt 100 eurot.
  3. Oksana ütleb puhtas soome keeles kassas hinnaks 40 eurot, kuigi tegelik on 14 eurot.
  4. Neli päeva enne aastavahetust kõik hinnad mäe toitlustuskohtades tõusevad vähemalt 30%.
  5. Mäel ole ettevaatlik kuna osad rajad on kitsad ja purjus vene mammi võib su lastest lihtsalt üle sõita.

Järgmine aasta kindlalt perereis Trysilisse, sama suure eelarvega!

Järgnev hotellinäide sobiks siia jutu jätkuks. koht: Sastamala (end. Vammala), hotell Ellivuori. http://www.iltasanomat.fi/matkat/Maksaisitko%20t%C3%A4st%C3%A4%20huoneesta%20110%20euroa%20Terveystarkastaja%20iski%20kohuhotelliin/art-1288371554124.html http://fi.wikipedia.org/wiki/Ellivuori

Kahjuks jutu alulepanija on eemaldanud video Youtubest. Lool on see hea öpetus, et vöimaluse korral tehke oma nirust hotellist video vöi fotosid ja pange avalikult yles. Siis on loota, et asjad ehk kunagi hakkavad ka paranema. Antud juhul rahulolematu kylastaja ja hotell jöudsid mölemaid osapooli rahuldavale kokkuleppele.

Tegelikult on sarnased probleemid Tahkol juba ammu st 4 aastat tagasi sai ettevõttega seal käidud. Samamoodi tagantjärgi saadeti mulle kiri, et see ja see on puudu, kõik oli koristamata pluss me olevat veel voodilinu kaasa võtnud ehkki nad olidki pannud vähem neid meile kui inimesi majas. Asi lõppes sellega, et mina keeldusin 300€ neile maksmast sest nõudsin pilte puudustest. Nt meile öeldi, et esiku vaip oli rokane ja rikutud. Palusin pilte vaibast, mis oli enne meie saabumist ja peale lahkumist. Muidugi puudusid neil tõestusmaterjalid ja nii asi jäigi. Rohkem sinna ei läinud ega lähe ka. Levis õnneks sellist jama veel ei toimu ehkki on ka juba palju venelasi. Ühesõnaga soovitan ka kõigil soojalt keelduda maksmisest kui neil endil pole millegagi tõestada, et just teie ära rikkusite.

Tervist. Meil sama lugu eelmisest nädalavahetusest. Peale 1,5h väldanud kogu korterit hõlmanud koristustöid, tolmuimeja ja mopiga mööda elamist ringi laskmist sai korter puhtamaks kui see oli olnud meie saabumise hetkel kui mingi koha peal sokid naks ja naks põranda külge kleepusid. Nüüd siis miski slaavi initsiaalidega tädi kirjutab meile täiesti lampi üldisena tõlgendada võimaldavat:

  • tables/desks were dirty/unclean, as well as the oven
  • floors were dusty
  • toilet and sauna/bathroom have not been cleaned

ja küsib otsesõnu füüri.

Peale 4-5 emaili vahetust ja palvet tõendusfotod saata ei ole enam miskit kuulda olnud. Ja kui ka tulema peaks, siis puhtjuhuslikult sai tehtud enne lahkumist veel korterist eri nurkade alt ülesvõtteid, sest korteri enda ruumiline lahendus oli üsna leidlik ja sümpaatne, et tekitas paratamatult soovi seda tuleviku tarbeks jäädvustada. Kui peakski miski umblapmi pildid meile meili peale tulema, siis astuvad need Oksanad-Svetad ise enda seatud reha peale. Aga teadlikult valvas ja ettenägelik soovitan tõesti selles suusakeskuses olla.

Ja üldse, praegu hakksin mõtlema, et Tahko keskuse Svetade ja Oksanade käekäigu üle otsustaja levelit tuleks sellest toimuvast pronograafiast informeerida - siis ehk midagi ka muutub seal.