Halvad kogemused Tensi Reisidega.

Käisin septembri lõpus Tensi Reisidega Luxemburgis ja olen sügavalt masenduses, et ajal, mil kõik teenindusettevõtted peaksid olema klientide nimel pingutama, saan ma nii halva kogemuse osaliseks. Esiteks läks bussireisiks valitud buss suitsema juba Eesti pinnal ja tervest Eestist kokku tulnud inimesed ootasid Valgas 4,5 tundi uut bussi. Kohe algul selgus ka, et oli suur segadus kavandatud hotellidega, aga selle asemel, et leida kokkuleppeid, ei tahtnud firma omanik Sirje isegi telefoni teel inimestega rääkida ja telefonist kostis üle bussi ainult karjumist. Giid Mihkel, kes samuti on firma omanik, ei lahendanud ka olukorda, vaid püüdis kõik teise omaniku kraesse asja ajada. Ka sõitis giid esimest korda seda marsruuti, st. see, mida ta rääkis, oli mul endal interneti kodutööna selge, ootan tõesti giidilt rohkemaid teadmisi, rääkimata halvustavast ja naeruvääristavast suhtumisest osadesse inimestesse. Ja ma ei ole elu sees näinud nii madala tasemega ööbimispaikasid, kui sellel reisil. Terve reisi ajal kuulsin ma iga päev giidi suust etteheitvat juttu sõidumeerikutest.Arvan tõesti, et reisi tehniline pool ei ole reisija asi, vaid reisifirma korraldada. Käisin sama firmaga 2 aastat tagasi Berliinis, kõik oli korras, giid hea ja ööbimispaigad kenad, selle tõttu valisin ka seekord bussireisi. Mis on juhtunud? Ühes teises kirjutises selles foorumis on sama jutt Tensi Reiside kohta ja lisan ka omalt poolt, et huvitaval kombel ei ole Tensi Reiside oma kodulehele võimalik kriitilist kirja üles panna, see ei fikseeru sinna, selle tõttu pöördusin siia. Ja kui Tensi Reisie omanikud ei suuda kriitikat taluda ja ise või sõbrannade toel hakkavad reisiseltskonda laimama, siis neile teadmiseks - lootsin, et see halb kogemus kustub mõni aeg peale reisi. Negatiivne emotsioon on nii tugev, et selle võite ainult hullemaks teha ja mitte paremaks!
Foorumi lugejatele häid reisielamusi, aga mina isiklikult enam selle firmaga ei sõida.

Ma mäletan mingit 2001. aasta penskarite bussireisi Pariisi, mille ma elukaaslasega auhinnaks saaduna tasuta kaasa tegin.
Hotellideks olid Bialystoki horror Jard, hulk Formula 1-d ja Etape ning mingi 2** horror Pariisis. Minu arust oli oma hinnaklassi kohta vägagi norm reis. Tegin täpselt sama reisi aasta hiljem oma emale juubelikingiks ja ka tema jäi Mihkli & Ko-ga väga rahule.
Mihkel oli selle reisi giid ja väga lahe vana. Kuna külastasime ka toona Luxembourgi, siis ei sõitnud Mihkel seda otsa kindlasti esimest korda.

Kahjuks on nii, et kõik väsivad. Olen Mihkliga sõitnud siis, kui ta silmad särasid ja kõik oli ok. Lausa super. Aga paar aastat tagasi käisin reisil, kus suur osa eelpool tehtud kriitikast tundub tuttav. Ka need jutud ja kriitika büroo/politsei/sõidumeerikute/liiklusummikute teemal. Tean, et Mihkel on väga suure reisijuhi kogemusega, suurte teadmistega. Kindlasti ei olenud ta Luxemburgis esimest korda, ka meie grupp tegi seal peatuse. Siiski meenub praegu närviline ja rabe reisijuht, kes tehniliselt oma tööga suurepäraselt hakkama sai. Samas, suurem osa infot sai kodus ise reisipiltidele juurde otsitud.

Kahju muidugi, et asjad alla käivad. Kui Mihkel meile ülikooliajal keemiat luges, siis kõik tudengid austasid teda just tarkuse ja laheda, kuid samas kompromissitu oleku tõttu.